Plzeňský obrat. Bojovní Berani na kolenou

ZLÍN - Zlá chvíle nedělního odpoledne. Brankář Čiliak si jede rutinně ve vlastní přesilovce pro kotouč za branku a řeší nevinnou situaci. V bohaté kariéře tak musel činit "milionkrát". Jenže tentokrát fatálně zaváhá. Puk daruje na zlatém podnosu plzeňskému mladíkovi Kantnerovi a ten bleskurychle trestá do odkryté klece.

Hosté začali ve Zlíně podle očekávání docela zostra, ale domácí hráli to, co si před zápasem určitě řekli. Eliminovali nebezpečné útočné hroty Plzeňských, dobře bruslili a v 17. minutě se utrhli do vedení. To Freibergs důsledně sledoval puk a bekhendem jej dorazil za Frodla v plzeňské brance.

Hosté se po přestávce zase zvedli, Čiliak byl dlouho výborný, jenže ve 32. minutě ufrnkl po pravém křídle Pour a jeho zakončení bylo stejně bleskové jako mazácké.

O kritickém a rozhodujícím momentu je psáno výše.

V samém závěru po vyhraném buly mohl v úplně poslední vteřině dorovnat Claireaux, jenže puk do branky neprocpal a tak je ve statistikách napsáno:

PSG Berani Zlín – HC Škoda Plzeň 1:2.

Následuje reprezentační přestávka, po ní zamíří do Zlína k předehrávce 21. kola ve středu 13. listopadu brněnská Kometa.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x