Holešovský zámek a blízké památky navštívilo letos sedm a půl tisíce návštěvníků

HOLEŠOV - Během turistické sezony holešovský zámek navštívilo 2.600 lidí, Šachovu synagogu tři tisíce lidí, 1.500 jich přišlo do Malého muzea kovářství a pětistovka se podívala také do hvězdárny. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí Městského kulturního střediska Holešov Hana Podhajská s tím, že statistika zohledňuje pouze standardní placené komentované prohlídky.

Do zhodnocení návštěvnosti holešovského zámku je nutné započítat také placené výstavy. V roce 2019 se do zámecké galerie přišlo podívat téměř šest a půl tisíce lidí. Nejvíce veřejnost zajímala výstava fotografií Roberta Vana a českých loutek. Z výstav, které měly volný vstup, to byly Letní iluze. Číslo ale není konečné ani úplné, protože výstavy stále pokračují a ne u všech se platí vstupné. 30. listopadu MKS Holešov otevře ještě tradiční výstavu České betlémy.

Návštěvnost holešovských památek v roce 2019 je zhruba srovnatelná s rokem 2018. Mírný pokles zaznamenala Šachova synagoga, naopak více lidí přišlo do kovárny a hvězdárny, která bude od roku 2020 opět zařazena do turistického okruhu. Naopak oproti loňsku výrazně klesla návštěvnost zámku. Je ale dáno především zájmem veřejnosti o jednorázové akce na zahájení a ukončení turistické sezony. Loni kulturní středisko cílilo na rodiny s nejmenšími děti a v dubna a říjnu 2018 připravilo pohádkové putování po stanovištích. V roce 2019 se soustředilo také na dospělé a nabídlo putovní okruh po dalších památkách, které spravuje. Bohužel zajem byl podstatně nižší.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x