Nové zastávky MHD v Otrokovicích budou bezbariérové

OTROKOVICE - V současné době finišují dokončovací práce na rekonstrukci pěti zastávek MHD v Otrokovicích. Zastávky budou splňovat kritéria bezbariérovosti, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Romana Stehlíková.

Cestující budou moci nově upravené zastávky využívat od soboty 9. listopadu, dokončovací a odklízecí práce budou pokračovat do konce měsíce.

Jedná se o zastávky Nadjezd a U Dřevnice v obou směrech, kde se současně ve vzájemné koordinaci ukončuje rozsáhlá rekonstrukce mostu nad železnicí a dále o zastávku na točně Štěrkoviště. Na všech zmíněných zastávkách se budují i nové chodníky, zastávkové zálivy a je instalován mobiliář včetně zastávkového přístřešku. Součástí celkové rekonstrukce na jednotlivých zastávkách jsou zemní práce, osazení obrub, pokládka dlažeb, úprava povrchu komunikace, montáž zastávkového přístřešku a dopravního značení.

Celková cena zastávek je vyčíslena na 10,5 milionu korun. Náklady jsou částečně hrazeny z prostředků Integrovaného regionálního operačního programu. Asi 50 procent z částky bude otrokovické radnici proplaceno v rámci uznatelných nákladů. Zbylá část financí je vyčleněna na tuto investiční akci v rozpočtu města.

Oprava zastávek není součástí rekonstrukce mostu na nadjezdu. „Podařilo se nám skloubit dvě stavby v jednom čase na jednom místě. Na jednom staveništi probíhaly současně dvě stavby, které realizovaly dvě odlišné zhotovitelské společnosti, za což jsme rádi, neboť v případě, že by se tato dohoda nepodařila, museli bychom uzavřít zastávky ihned po spuštění provozu na mostě. Tím pádem by došlo k dalším dopravním komplikacím,“ uvedl Erik Štábl z odboru rozvoje města.

Provoz na mostě bude spuštěn ve středu 6. listopadu. Jelikož byly výlukové jízdní řády pro MHD schváleny na dobu do 8. listopadu, MHD se jimi musí do této doby řídit a první vozidlo MHD pojede obvyklou trasou přes ul. Nadjezd až v sobotu 9. listopadu.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x