Čtrnáct škol v kraji bude ve středu zavřených kvůli stávce

ZLÍNSKÝ KRAJ – Celkem 14 škol, které zřizuje Zlínský kraj, bude ve středu 6. listopadu zcela zavřených. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí zlínského hejtmanství Adéla Kousalová.

„Z 99 školských organizací zřizovaných Zlínským krajem bude ve středu 6. listopadu uzavřeno zřejmě 14 škol, v dalších 19 školách se zapojí jen malá část učitelů, proto zde bude jen upravena výuka. V dalších 3 školách ještě probíhají jednání,“ informoval Petr Gazdík, radní Zlínského kraje pro oblast školství.

„Zároveň se velmi omlouvám rodičům za komplikace spojené se stávkou učitelů, nicméně kraj jako zřizovatel krajských škol nemůže za to, že odbory vyhlásily stávku v takovém časovém presu a jednání, zda stávka bude či nikoli probíhají poměrně chaoticky,“ uvedl Gazdík.

Ze 47 středních škol bude uzavřeno pro žáky osm středních škol: Gymnázium Zlín – Lesní čtvrť (zapojila se větší část pedagogů), Gymnázium Kroměříž (zapojila se větší část pedagogů), Gymnázium F. Palackého Valašské Meziříčí (všichni PP), Gymnázium Valašské Klobouky (všichni PP), Obchodní akademie Kroměříž (všichni PP), Obchodní akademie, VOŠ a Jazyková škola Uherské Hradiště (zapojila se větší část pedagogů), Obchodní akademie a VOŠ Valašské Meziříčí (všichni PP), Střední škola Informatiky, elektrotechniky a řemesel Rožnov p. Radhoštěm (všichni PP) a zřejmě dojde k uzavření I Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické v Uherském Hradišti (zapojila se většina pedagogů).

Naopak v 19 středních školách se podle včerejších zjištění nezapojil do stávky nikdo z pedagogických pracovníků, v dalších 19 středních školách se zapojila menší část pracovníků (někde i jen jeden nebo tři lidé) a výuka bude buď probíhat v běžném režimu podle normálního rozvrhu, nebo bude upravena organizace výuky. „V jedné střední škole zatím jednání nedospěla k výsledku,“ uvedla Kousalová.

Z 18 speciálních základních škol se 14 škol do stávky nezapojí. Ve čtyřech případech se zapojí všichni nebo většina pedagogů, z toho ve dvou případech (ZŠ a MŠ Uherské Hradiště Šafaříkova + ZŠ, MŠ a Praktická škola Vsetín) bude škola zcela uzavřena a ve dvou případech (ZŠ a MŠ Valašské Meziříčí Křižná a ZŠ Rožnov p. R. Tyršovo nábřeží) bude omezený chod.

Z dvacítky Základních uměleckých škol v 17 ZUŠ se nezapojí nikdo, ve třech probíhají jednání a zapojí se nejspíš jen jednotlivci. Pedagogové v dětských domovech v kraji se ke stávce nepřipojili.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x