Stávka učitelů jízdní řády školních spojů DSZO neovlivní

ZLÍN - Přestože některé školy ve Zlíně a Otrokovicích oznámily, že jejich učitelé budou ve středu 6. listopadu 2019 stávkovat a školní výuka v nich nebude probíhat, Dopravní společnost Zlín – Otrokovice vypraví i v tento den všechny školní spoje podle jízdních řádů v plném rozsahu. Server Zlin.cz o tom informoval mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.

I když chtějí učitelé v některých školách ve středu 6. listopadu stávkovat, není v silách DSZO zjišťovat přesný rozsah stávky a konkrétní zúčastněná školská zařízení, aby tomu přesně přizpůsobila své jízdní řády a omezila běžné školní spoje ke školám, jejichž dveře zůstanou zavřeny.

„Nebudeme nikde v naší síti ve Zlíně, Otrokovicích ani v Želechovicích nad Dřevnicí rušit školní spoje a uvádět v nejistotu cestující, kteří je používají. Jízdní řády MHD DSZO budou platit i ve středu 6. listopadu v plném rozsahu jako v kterýkoli jiný pracovní den v době školního vyučování,“ uvedl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

DSZO vypravuje v pracovních dnech, ve kterých probíhá výuka ve školách, pro zajištění tzv. školních spojů navíc v ranní špičce šest vozidel. Pro zajišťování školních spojů ujedou vozidla MHD během jednoho dne 344 kilometrů. V jízdních řádech jsou zveřejněny se zvláštní poznámkou. V době školních prázdnin tyto spoje nejezdí.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x