V Kvasicích mohou řidiči jezdit po nové silnici

KVASICE - Téměř půlkilometrový úsek rekonstruované silnice ve směru na Sulimov získali obyvatelé obce Kvasice. Stavební akce Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) v hodnotě přes 9,5 milionu korun byla dokončena v předstihu proti původně stanovenému termínu již ve druhé polovině měsíce října, serveru Zlin.cz to za ŘSZK uvedl Vojtěch Cekota.

Předmětem díla byla rekonstrukce části silnice III/36741 v průjezdním úseku obce Kvasice (silnice směrem na Sulimov). Začátek rekonstruovaného úseku je v místě křižovatky se silnicí III/36740 v Kvasicích a konec úseku se nachází na konci obce ve směru na Sulimov. Délka úseku je 417 metrů.

„V rekonstruovaném úseku silničáři zhotovovali novou konstrukci vozovky a pokládali ložnou a obrusnou vrstvu. Odvodnění vozovky bylo zajištěno podélným a příčným sklonem k oboustranným obrubám do dešťových vpustí, které jsou přípojkami napojeny do nově rekonstruované kanalizace,“ upřesnil Cekota.

Opravy silnice stály 9,582 milionu korun včetně DPH. Silniční stavba byla financována Zlínským krajem prostřednictvím ŘSZK. Stavební práce pro ŘSZK byly zahájeny na začátku června 2019.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x