Vizovice ožijí Svatomartinským trhem

VIZOVICE - V sobotu 16. listopadu se ve Vizovicích uskuteční Svatomartinský trh. Serveru Zlin.cz to řekl ředitel Místní akční skupiny Vizovicko a Slušovicko Pavel Elšík.

Návštěvníci Svatomartinského trhu se mohou těšit na víno, husí a zabíjačkové speciality, vánoční ozdoby, frgály, ale i největší pavouky ve střední Evropě. Trh se bude konat od 9.00 do 15.00 hodin, a to v prostorách vizovického zámku. „V tomto prostředí jej organizátoři z Místní akční skupiny Vizovicko a Slušovicko představí vůbec poprvé,“ podotkl Elšík.

Program nabídne pestrou škálu zábavy, ochutnávek, svůj um předvede několik řemeslníků a nebudou chybět ani soutěže. „V plné práci bude například dráteník, Pavel Adamec a jeho obrovští pavouci, přadleny s kolovraty, alchymista, řemeslníci i výrobci krajových specialit,“ upřesnil Elšík.

Děti se mimo jiné mohou těšit na setkání se zvířaty ze záchranné stanice z Hošťálkové, například obřím výrem, rarohem či sovou. Nejlepší mistři oboru představí vánoční ozdoby, čokoládové speciality anebo třeba perníky. „Soutěžit se bude o svatomartinské husí menu pro dvě osoby, multižánrová bude hudební produkce od cimbálové muziky přes folkrock až po historickou hudbu,“ uzavřel Elšík.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x