Luhačovice za víc než sedm milionů zrekonstruovaly nepřehlednou křižovatku

LUHAČOVICE – Rekonstrukci nepřehledné křižovatky čtyř ulic za více než sedm milionů korun dokončily Luhačovice. Místo je teď bezpečnější, řekl serveru Zlin.cz mluvčí radnice Nikola Synek.

Práce byly letošní největší investicí města. „Obsahovaly přebudování nepřehledného napojení ulic Hrazanská, V Drahách a Ludkovická na ulici Družstevní, která je jednou z významných dopravních tepen města,“ uvedl Synek.

Místo je nyní více přehledné. „Z jedné nepřehledné křižovatky s nevyjasněnou předností v jízdě vznikla úpravou sestava tří navzájem odsunutých křižovatek, takže místo je teď daleko bezpečnější pro chodce i pro řidiče,“ upozornil místostarosta Jiří Šůstek.

Podle něj silnice v dotčeném úseku získala nový povrch. „Nově jsou vydlážděné okolní chodníky, v jednom směru vznikl nový záliv zastávky pro linkové autobusy a dělaly se také související parkové úpravy a rekonstrukce veřejného osvětlení,“ vyjmenoval Šůstek.

Původně měly být náklady 6,6 milionů korun, ale zvýšily se kvůli rozšíření rekonstrukce o úsek, který původně do stavby zahrnutý nebyl. „Rozhodli jsme se oproti původnímu plánu opravit také úsek Družstevní ulice od křižovatky až k železničnímu přejezdu u zámku. Vzhledem k rozšíření oprav povrchu vozovky a novému dláždění chodníků v této části se cena vyšplhala na 7,4 milionů korun,“ objasnil Šůstek.

Přidaný úsek už podle něj také potřeboval opravu. „Bylo proto rozumné udělat rekonstrukci zároveň, aby se ve stejné lokalitě nemuselo kopat brzy znovu,“ doplnil místostarosta. Podobně se město snažilo přistupovat k opravám i v další věci. „Rekonstrukci křižovatky se nám podařilo termínově skloubit s opravami plynového potrubí, které se tak pokládalo před opravou vozovky a chodníků. Takovéto provádění oprav je samozřejmě ekonomičtější a také ohleduplnější k místním obyvatelům. Těm bych chtěl i tak poděkovat za trpělivost během rekonstrukce, kdy byl provoz pro motoristy i pěší částečně omezen,“ dodal Šůstek.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x