Policie hledá řidiče mercedesu, jel na červenou a ohrozil děti na přechodě pro chodce

ZLÍN - Zlínští dopravní policisté pátrají po pachateli hned několika přestupků v dopravě, které má na svědomí řidič osobního vozidla Mercedes Benz černé barvy. Serveru Zlin.cz to oznámila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

V pondělí 30. září v 7.35 hodin ve Zlíně v ulici Štefánikova ohrozil řidič mercedesu svou jízdou děti jdoucí po přechodu pro chodce a navíc nerespektoval červený světelný signál na semaforu.

„Šofér jel ve směru z ulice Štefánikova do centra města. Namísto aby zastavil před přechodem pro chodce, kde již stála další vozidla, tato vozidla bezohledně předjel a na červený světelný signál na semaforu vjel do frekventované křižovatky, kde odbočil vpravo směrem k divadlu. Přes přechod pro chodce projížděl v době, kdy po něm šlo několik dětí,“ upřesnila Kozumplíková.

Oznámení o přestupku přijali policisté od řidičů, kteří stáli se svými vozidly před přechodem pro chodce, aby mohly děti nerušeně přejít. „Svědci bezohledného jednání řidiče černého mercedesu se mohou ozvat na linku tísňového volání policie 158,“ dodala policejní mluvčí.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x