Na kraji debatovali zahraniční odborníci na téma ohrožené děti a mládež

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zlepšení péče o ohrožené děti a mládež si klade za cíl projekt Ohrožené děti a mládež ve Zlínském kraji II., jehož součástí byl už třetí interdisciplinární seminář, který se uskutečnil ve středu 6. listopadu v aule Střední zdravotnické školy a vyšší odborné školy Zlín. Zahraničními lektory semináře a následných workshopů byli odborníci z Islandu a Nizozemí, informovala server Zlin.cz Adéla Čuříková ze zlínského hejtmanství.

Cílem semináře na téma Komunita jako místo podpory pro ohrožené rodiny bylo seznámit odborníky se systémem, který funguje v zahraničí. „Snažíme se hledat způsoby, jak nejlépe pomoci rodinám, které se dostanou do svízelné situace. Ať už je to rodina, která má dítě se zdravotním postižením nebo se potýká s výchovnými či finančními problémy,“ upřesňuje radní Zlínského kraje Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor, a doplňuje: „Ukazuje se, že nejúčinnější pomoc ohroženým rodinám může nabídnout zapojení komunity, prostřednictvím které dokáží rodiny lépe zvládnout svou nepříznivou situaci.“

Semináře se zúčastnilo více než sto zástupců obcí, organizací a institucí podílejících se na péči o děti a mládež, o rodiny s dětmi. Lektory semináře a následných workshopů byli také Katrín Pórdís Jacobsen, odbornice na problematiku systému péče o děti s handicapem na Islandu, a Jaap Bruijn, pedagog v oboru sociální práce v Nizozemí. Zájemci se mohli aktivně zúčastnit také workshopů, které se konaly 7. a 8. listopadu v Bystřici pod Hostýnem a Valašských Kloboukách.

V rámci projektu Ohrožené děti a mládež ve Zlínském kraji již bylo zrealizováno osm seminářů, další je naplánován na 3. prosince. Projekt v příštím roce uzavře závěrečná konference, která se uskuteční 21. dubna ve Zlíně.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x