Cestovní ruch je v kraji na vzestupu i ve třetím čtvrtletí tohoto roku

VÝCHODNÍ MORAVA – Podle údajů vydaných Českým statistickým úřadem pokračuje růstový trend návštěvnosti Zlínského kraje. Na růstu se podílejí jak hosté z tuzemska, tak ze zahraničí, sdělila serveru Zlin.cz Petra Psotková z Centrály cestovního ruchu východní Moravy.

„Podle údajů Českého statistického úřadu přijelo ve třetím čtvrtletí 2019 do Zlínského kraje 297 288 hostů, kteří zde realizovali 909 858 přenocování. Na růstu ve výši 4,3 procenta se podíleli jak hosté z tuzemska (+3,7 %), tak hosté ze zahraničí (+7,8 %). V dynamice růstu počtu hostů ze zahraničí v tomto období patří Zlínský kraj spolu s kraji Olomouckým, Jihomoravským a Libereckým do popředí v celé České republice. Pozitivní výsledky třetího čtvrtletí jsou pak potvrzeny průběžnými hodnotami návštěvnosti za leden až září 2019, kdy do Zlínského kraje přijelo 646 076 hostů, kteří zde strávili 1 849 489 nocí. Meziročně tak vzrostl jak celkový počet hostů, tak počet přenocování. Výrazný meziroční růst (+ 31 procent) je zaznamenán u příjezdů návštěvníků z Polska, kterých za prvních devět měsíců tohoto roku přicestovalo do Zlínského kraje 14 738. Více hostů jsme zaznamenali také z Itálie či Ruska,“ informovala ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Petra Psotková.

Průběžné výsledky tohoto roku signalizují, že letošní rok bude pro cestovní ruch úspěšný nejen pro ubytovatele, ale také pro turistické cíle, které jsou nepřehlédnutelnou nabídkou našeho kraje. Například ZOO ve Zlíně-Lešné již na konci září přilákala 602 813 návštěvníků, přes 311 tisíc návštěvníků si prohlédlo expozice Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Potěšitelný je stabilní zájem o prohlídky hradů a zámků, například zámek ve Vizovicích zaznamenal v tomto roce o 20 % vyšší návštěvnost.