KAM ZA KULTUROU: Nabídka akcí tohoto týdne

ZLÍNSKÝ KRAJ - Východni Morava nabízí jarmarky,  přednášky, koncerty i výstavy.

Vydejte se s Peterem Mezihradským na expedici do nejhlubší jeskyně světa. Přednáška pořádaná ve čtvrtek 21. listopadu od 17.00 hodin v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně je součástí výstavy Život ve věčné tmě aneb Po stopách slepých brouků.

V pátek 22. listopadu máte v čase od 13.00 do 18.00 hodin možnost zakoupit na Kateřinském jarmarku v Orlovně ve Slavičíně vánoční dekorace, malované baňky, figurky z kukuřičného šustí i medové produkty. Po těle vás prohřeje punč z nabídky občerstvení.

Na vizuálně působivý koncertní snímek kultovní britské kapely Depeche Mode se vydejte ve čtvrtek 21. listopadu v 19.00 hodin do Městského kina Napajedla. Koncertní film Depeche Mode: SPIRITS in the Forest zachycuje unikátní vzrušující show v berlínské Waldbühne v roce 2018 společně s hlubším a intimním pohledem na to, jak se tvorba Depeche Mode promítá do života jejich příznivců.

Kulturní dům Klobučan ve Valašských Kloboukách přivítá v pátek 22. listopadu na koncertních prknech poprvé populární skupinu Tata Bojs, která slaví třicítku na scéně. Koncert začíná ve 20.00 hodin.

Na vánoční výstavu v kulisách klasických evropských vánočních příběhů a pohádek Pohádkové Vánoce zve Muzeum Kroměřížska. Prostřednictvím výstavy se přenesete do dávných pohádkových časů, osvěžíte si staré vánoční zvyky a tradice. Výstava probíhá do 5. ledna 2020.

Čestným uznáním – Cenou Vladimíra Boučka za zachování a rozvoj lidové umělecké tvorby v regionu byla v letošním roce oceněna Antonie Dostálková. Až do 16. února 2020 máte ve Slováckém muzeu v Uherském Hradišti možnost nahlédnout na její modrotiskovou tvorbu prostřednictvím výstavy Modrobílý svět.  

Ve dnech 22. – 24. listopadu se vydejte na předvánoční prodejní výstavu Adventní inspirace do Chvalčova. Zakoupit nebo vytvořit si můžete něco hezkého k adventní době i k Vánocům. Chybět nebudou lidová řemesla, výrobky ze dřeva i korálků, drátků a papíru. V sobotu a v neděli je výstava otevřena od 10.00 do 17.00 hodin.

Varhanní a vokální hudba Ladislava Moravetze a rumunských skladatelů zazní v neděli 24. listopadu ve 13.30 hodin v kostele sv. Jiljí v Bystřici pod Hostýnem.

Milovníci pestrobarevných kostiček LEGO® se v listopadu vydají do zlínské Alternativy na hravou výstavu Svět kostiček®. Těšit se můžete na největší sbírku továrních setů LEGO Technic i vybrané skulptury zvířat, vozidel a postav. Součástí výstavy je také dětská herna.

Další akce najdete v rubrice KULTURA, v akcích na Zlin.cz, nebo na vychodni-morava.cz