Policejní manévry ve Zlíně: Strážci zákona odhalili osm podnapilých řidičů na cestě do práce

ZLÍN - V pondělí od 4.00 do 8.00 hodin se v ulici Sokolská ve Zlíně uskutečnila dopravně bezpečnostní akce cílená na prevenci v dopravě, a to zejména na úseku pátrání po hledaných a odcizených věcech a osobách, ale také na řidiče, kteří usedají za volanty svých automobilů pod vlivem návykových látek, ať už alkoholu nebo drog, serveru Zlin.cz to uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté se při bezpečnostní akci zaměřili také na získávání poznatků k pachatelům trestné činnosti. Kontrole se po tuto dobu nevyhnul žádný z projíždějících řidičů.

Kromě dopravních policistů a policistů z jednotlivých obvodních oddělení na Zlínsku, psovodů a policistů z pohotovostního a eskortního oddělení se této akce zúčastnili také strážníci Městské policie ze Zlína, pracovníci Celního úřadu pro Zlínský kraj a zaměstnanci Centra služby pro silniční dopravu Zlínského kraje.

Policisté v průběhu čtyř hodin zastavili více než tisíc osobních a nákladních vozidel a odhalili celkem sedm podnapilých řidičů, u kterých displej přístroje ukázal hodnotu do jedné promile alkoholu a jejich jednání je tedy kvalifikováno jako přestupek. Ve správním řízení je tak čeká pravděpodobně pokuta a zákaz řízení. Třiapadesátiletý muž z Brna potom nadýchal bezmála 1,5 promile alkoholu, čímž se dopustil trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na jeden rok. Všem těmto řidičům policisté další jízdu zakázali.

„Třiatřicetiletý muž ze Zlína řídil osobní vozidlo značky Mercedes, přestože to má soudem zakázáno až do ledna následujícího roku. Za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ doplnila Kozumplíková.

Vzhledem k tomu, že počet dopravních nehod na Zlínsku, u nichž hraje hlavní roli nezodpovědnost řidičů v podobě alkoholu za volantem, stále neklesá, budou policisté v podobných akcích nadále pokračovat.