Zlínské strážníky zaměstnali agresivní muži, někteří skončili s pouty na rukou

ZLÍN - S větším počtem agresivních mužů se během jediného dne potýkali strážníci Městské policie Zlín. Ve dvou případech museli dokonce použít donucovací prostředky, serveru Zlin.cz to řekl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

První incident se stal přibližně o půl druhé v noci na sídlišti Jižní Svahy v blízkosti tamní služebny městské policie. Zde došlo k potyčce mezi 33letým Zlíňanem a skupinkou dalších tří mužů ve věku 36 – 48 let. Příčinou mělo být údajné nabízení a poptávání návykových látek, které ovšem skončilo fackami doprovázenými výhrůžkami a nadávkami nejhrubšího kalibru.

„Strážníci na scénu vstoupili v okamžiku, kdy rozrušený Zlíňan už před sebou šermoval nožem a dva z trojice se k němu vraceli zpět s přesvědčením, že předtím dostal málo. Hlídka podezřelému za použití donucovacích prostředků nůž odejmula a přiložila mu služební pouta,“ uvedl Janík.

Asi o půl dvanácté večer pak jiná hlídka strážníků spatřila poblíž čtvrti Obeciny 42letého muže, který lezl po čtyřech. Jak se později ukázalo, mířil v této nezvyklé poloze domů. „Strážníci se rozhodli prověřit jeho zdravotní stav, což se ovšem prakticky ihned znelíbilo jinému muži, který se nacházel poblíž, a s lezoucím mužem ho již na první pohled spojovala pouta opilecké solidarity. Místní 36letý muž se pokoušel strážníkům aktivně bránit v provádění služebního zákroku, a tak na místo zamířila další hlídka. Teprve poté dotyčný prokázal svoji totožnost,“ konstatoval Janík.

Mezitím se první hlídce podařilo navázat kontakt s lezoucím, který se podrobil orientačnímu vyšetření na alkohol. Přístroj ukázal tři promile alkoholu, což byl také hlavní důvod absence kontroly jeho chování a prudkého střídání nálad. „Komedie v podání dvou opilců nabrala značné grády v okamžiku, kdy ,lezec´ vstal a pokusil se jednoho ze strážníků praštit pěstí do obličeje. Jeho podlý útok však hlídka úspěšně odvrátila, načež se zmátožil i druhý z mužů a poněkud nepředloženě se ohnal po dalším z přítomných strážníků. Oba dva výtečníci tak museli být zpacifikováni za použití donucovacích prostředků a nyní se bude každý z nich zpovídat před správním orgánem z přestupků proti veřejnému pořádku,“ dodal Janík.