Vánočního osvětlení se ve Vizovicích dočká více ulic

VIZOVICE - Hlavní silnici ve Vizovicích rozzáří nové vánoční motivy. Radnice tak pokračuje v postupné obměně výzdoby, kterou započala už před lety, tu starší posune do dalších ulic, které doteď nebyly vánočně osvětlené, serveru Zlin.cz to sdělila za vizovickou radnici Ivana Kopečná.

„Chceme, aby byl postupně vyzdobený průjezd Vizovicemi na hlavní trase Zlín – Vsetín a v budoucnu případně i další ulice. Cílem je, aby střed města zářil v jednom stylu a výzdoba, nejen na sloupech veřejného osvětlení, ladila s osvětlením vánočního stromu. Díky tomu můžeme starší světelné ozdoby posunout dál od centra města a vytvořit tak vánoční atmosféru nejen občanům, kteří tady žijí, ale i návštěvníkům a všem, kteří městem projíždějí,“ řekla místostarostka Vizovic Alena Hanáková.

Nově se tak na sloupech veřejného osvětlení objeví další dvě vločky a dvě koule s mašlí. Nový vánoční řetěz se rozzáří a doplní stávající osvětlení i na smrku, který roste na Masarykově náměstí. O nová světla bude bohatší i vánoční strom před obecním domem v Chrastěšově. Slavnostní rozsvícení se ve Vizovicích uskuteční 2. prosince v 17.00 hodin. Příjemnou atmosféru blížících se Vánoc naladí společně s anděli Mladá dechovka z Kašavy, připraveno bude drobné občerstvení. Chybět nebude ani tradičně bohatě nazdobená kašna, rozsvěcování svíček pro splnění přání a dřevěný betlém s figurkami v životní velikosti.