KAM ZA KULTUROU: Mikulášské a vánoční jarmarky

ZLÍNSKÝ KRAJ - Zlobili jste? Na to se vás tento týden jistě zeptá mikulášská družina na náměstí každého města.

Do valašského města Karolinka přijde Mikuláš s nadílkou na Radniční náměstí odpoledne 5. prosince, aby si prohlédl rozsvícený strom a rozdal dárky.

Podobně tomu bude na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti, sem dokonce 5. prosince přijdou velcí andělé na chůdách a proběhne ohňová show. A do Uherského Hradiště připluje loď NOE a od 5. do 7. prosince nabídne Plavbu ke všem čertům, během které se bude číst z Knihy hříchů, zpívat a koledovat. Na Masarykově náměstí by také měla stát Ježíškova nebeská kancelář, kde děti, ale i dospělí, mohou psát svá přání pro Ježíška. Společně s 20 dalšími městy po celé ČR může Uherské Hradiště vytvořit nový rekord v délce dopisu Ježíškovi.

Valašské Klobouky se také letos stanou místem, kde zažijete to pravé předvánoční veselí. Postará se o to 7. prosince Valašský mikulášský jarmek. Těšit se můžete na ukázky starodávných řemesel, lidových zvyků patřících k předvánoční době, ochutnávky pravých valašských specialit, to vše za doprovodu lidové muziky. V neposlední řadě na návštěvníky čeká průvod čertovských družin, který ocení nejen děti, ale také dospělí.

Atraktivní prostředí pro Vánoční jarmark nabízí středověký hrad Malenovice ve Zlíně. 7. prosince od 10 do 16 hodin zde budou k dostání dárky a občerstvení pro malé i velké návštěvníky.

Pro šikovné ruce jsou určeny Vánoční dílničky v hanáckých chalupách v Rymicích. V autentických historických chalupách s doškovými střechami si v sobotu 7. prosince od 10 do 17 hodin můžete ozdobit perníčky, vyrobit vánoční dekorace a zažít tradiční vánoční atmosféru.

Kulturní a informační středisko v Tlumačově na Zlínsku zve na Výstavu betlémů. Ta zde bude k vidění do 15. prosince a nabídne ukázku lidových betlémů různých typů.

O plnění přání, hlavně těch dětských, se může postarat Vánoční pošta v Obchodním domě Zlín. Poštovní „úřadovna“ umístěná v přízemí Obchodního domu, bude otevřena až do 23. prosince denně od 10 do 18 hodin. Děti zde mohou ta nejtajnější přání spolu se svými rodiči či prarodiči napsat či nakreslit do dopisu a pak sledovat, jak dopis po vhození do schránky „odletí“ potrubní poštou rovnou do Ježíškova domečku. Každý odeslaný dopis navíc může vyhrát atraktivní cenu.

Pečení vánočních perníčků v doprovodu cimbálové muziky Malá Jasénka je tradiční pozvánkou do Zvonice Soláň na hřebeni Vsetínských Beskyd. V neděli 8. prosince od 10 do 15 hodin si perníčky můžete vykrojit, upéct v kachlové peci a ozdobit.

Další akce najdete v rubrice KULTURA, v akcích na Zlin.cz, nebo na vychodni-morava.cz

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x