Zloději vykradli auto před školkou, policisté je ale hned dopadli

LUHAČOVICE - Policistům se v Luhačovicích podařilo hned po vloupání do osobního auta před školkou zadržet dva šestačtyřicetileté zloděje. Recidivistům teď hrozí až tříleté vězení, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Terčem zájmu povedené dvojice se stalo auto značky Hyundai Tucson. Po rozbití okna z něj odcizili značkovou kabelku, která ležela pod sedadlem. Uvnitř našli peněženku s finanční hotovostí 3 500 korun, dvě platební karty, doklady a další drobnosti. Škoda, kterou způsobili poškozením okna a odcizením věcí, se vyšplhala na více než 11 tisíc korun.

Jejich jednání ale neuniklo všímavým kolemjdoucím, kteří vloupání do vozidla oznámili na linku tísňového volání, upřesnili i směr útěku a popis pachatelů. „Policisté, kteří zrovna projížděli Luhačovicemi, se vydali po stopě zlodějů. A měli štěstí. Společně s prvosledovou hlídkou policistů z Uherského Brodu záhy narazili na dva muže a jednu ženu, kteří odpovídali popisu. Oba muži se ke krádeži přiznali, žena s ní neměla nic společného. Policisté muže zadrželi a převezli do policejní cely. Dechová zkouška u nich byla pozitivní. Po deváté hodině ráno nadýchal jeden z nich 2,4 a druhý dokonce 3,5 promile alkoholu,“ doplnila Kozumplíková.

Jak se ukázalo, sedmnáctkrát a devatenáctkrát trestaní recidivisté nekradli u místní školky poprvé. O den dříve se zde vloupali do auta značky Renault a z vozu vzali peněženku s doklady, stravenkami, drobnými mincemi a platební kartou.

Většinu odcizených věcí policisté u recidivistů našli a vrátili jejich majitelkám. Pár dní nato zlodějům sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání tří trestných činů. Za krádež, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku jim nyní hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.