Výtvarná soutěž bude děti opět vzdělávat v dopravní tematice

OTROKOVICE - Připomenout nebezpečí na silnicích a v ulicích, která hrozí každému, kdo nedodržuje pravidla silničního provozu, je cílem výtvarné soutěže Bezpečně na silnicích!, kterou vyhlásila otrokovická radnice. Soutěž je určena pro děti z mateřských škol, žáky I. tříd základních škol v Otrokovicích a Základní školy Komenského, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Romana Stehlíková.
Výtvarná soutěž bude děti opět vzdělávat v dopravní tematice

„Dětskou výtvarnou soutěž jsme poprvé vyhlásili v roce 2009. Pilotní ročník neměl žádný podtitul, ale v následujících letech byl název soutěže vždy doplňován konkrétním tématem,“ přiblížila Renáta Krystyníková, vedoucí odboru dopravně-správního, která soutěž organizuje.

Podtitul letošního ročníku soutěže nese název Co mám dělat, abych byl na silnici vidět. „Chceme nejmladší generaci vštěpovat bezpečnostní pravidla. Každým rokem se zaměřujeme na trochu jinou problematiku. Tentokrát jsme zvolili téma, které má děti upozornit, že je velmi důležité, aby byly ve veřejném prostoru vidět, zejména při přecházení silnice nebo například na stezkách pro chodce a cyklisty,“ upřesnila pořadatelka.

Děti mohou své práce nakreslit či namalovat libovolnou technikou na libovolný formát. „Kolektivní práce budou z hodnocení vyřazeny,“ upozornila Renáta Krystyníková.

Soutěžící budou rozděleni do čtyř věkových kategorií. Samostatnou kategorii budou mít děti z mateřské školy ve věku 3 – 5 let, další kategorii utvoří předškoláci a dále pak žáci 1. tříd ZŠ a poslední kategorie je určena pro Základní školu Komenského.

Uzávěrka soutěže je čtvrtek 28. února 2020 včetně. Slavnostní vyhlášení vítězů výtvarné soutěže a předání ocenění se uskuteční v pondělí 30. března 2020 v 16.00 hodin v budově otrokovické radnice, kde si je mohou návštěvníci prohlédnout. Výstava potrvá až do 30. dubna 2020.