Adventní čas v Kloboukách zpříjemní koncerty

Adventní čas v Kloboukách zpříjemní koncerty
VALAŠSKÉ KLOBOUKY - V nadcházejícím adventním období nebude ve Valašských Kloboukách nouze o kulturní zážitky. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Lenka Zvonková.

V tomto týdnu si mohou zájemci zajít na vánoční koncert orchestru Grande Moravia a chybět nebude ani Valašský mikulášský jarmek, který sám o sobě nabízí mnoho kulturních zážitků. Poté se bude chystat adventní koncert pro housle a klavír, vánoční koncert Anny K. a také tradiční Vánoce s Valaškou.

„Předvánoční čas bude letos ve Valašských Kloboukách plný kulturních pozvánek,“ konstatoval Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.

V úterý 3. prosince v 18.00 hodin vystoupí v kulturním domě Klobučan orchestr Grande Moravia Ladislava Pavluše s koncertním programem Tak jsou tady Vánoce. „Čeká nás sváteční koncert plný nádherných vánočních skladeb, ale také muzikálových melodií a světových evergreenů. Orchestr Grande Moravia jako jediný nahrál desku krásných lidových písní s Karlem Gottem,“ upřesnil Jaroslav Baloušek. Vstupenky jsou v předprodeji v infocentru.

Další hudební zážitek by si lidé neměli nechat ujít v úterý 10. prosince, kdy se v sále základní umělecké školy v premiéře rozezní nové koncertní křídlo. Adventní melodie zahraje japonská klavíristka a zpěvačka Hiroko Matsumoto v doprovodu českého houslisty Tomáše Macha. Nevšední hudební spojení si budou moci posluchači vychutnat od 18.00 hodin.

V pondělí 16. prosince od 19.00 hodin bude sál kulturního domu Klobučan patřit Anně K. „Přední česká zpěvačka a držitelka pěti hudebních ocenění Anděl zdejšímu publiku přiveze část svého předvánočního akustického turné. Určitě půjde o výjimečný zážitek,“ poznamenal Jaroslav Baloušek a dodal, že vstupenky je ještě možné zajistit v předprodeji.

Jen pár dnů před Vánoci se mohou lidé přijít naladit na sváteční notu na tradičním koncertě dechové hudby Valaška. Kapela si připraví koledy, vánoční písně i slavnostní melodie. Koncert Vánoce s Valaškou se koná ve čtvrtek 19. prosince od 19.00 hodin v kulturním domě Klobučan, vstupenky jsou k dostání opět v infocentru.

--> --> --> --> -->