Cyklostezka do Kvasic je kvůli kácení stromů uzavřená

KROMĚŘÍŽ - Cyklostezka z Kroměříže do Kvasic je až do neděle 15. prosince uzavřená. Důvodem je kácení stromů v její blízkosti, server Zlin.cz o tom informoval mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.
Cyklostezka do Kvasic je kvůli kácení stromů uzavřená

„Kvůli bezpečnosti a zdraví uživatelů cyklostezky je bohužel nutné ji uzavřít. Těžba stejně jako loni probíhá již po cyklistické sezoně. Občanům se přesto za omezení omlouváme,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Lesy České republiky, konkrétně Lesní správa Buchlovice, kácí momentálně stromy v části Kroměříže Trávník. „Nyní potřebuje odtěžit i zdravotně závadné a nebezpečné stromy v blízkosti cyklostezky,“ dodal vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal.

Radnice uzavřela cyklostezku z Trávnických zahrádek do Kvasic poprvé loni na konci ledna, otevřela ji na začátku dubna. Na přelomu srpna a září byla komunikace opět kvůli kácení nebezpečných stromů na několik dnů uzavřena. Další kácení stromů se zde konalo loni na podzim. Správcem porostu kolem cyklostezky jsou zmíněné Lesy ČR.

Kácejí stromy, jež jsou ve špatném stavu. Jsou většinou napadené houbovými chorobami způsobujícími vývraty stromů. Podle Hanzala by kolem cyklostezky měl být vytvořen pruh, ve kterém by nerostly vysoké stromy, které by potenciálně ohrožovaly cyklisty a chodce. Kroměřížská radnice otevřela cyklostezku do Kvasic v roce 2010. Trasa napojuje město na frekventovanou cyklostezku podél Baťova kanálu.