Alejí roku 2022 ve Zlínském kraji je Dobrotické polní stromořadí

Dobrotické polní stromořadí. Foto: Alej roku
ZLÍNSKÝ KRAJ – Už 12. rokem vyhlašuje spolek Arnika anketu Alej roku, do které v roce 2022 lidé nominovali celkem 93 alejí a stromořadí ze všech krajů České republiky. Za Zlínský kraj se na nejvyšší příčce umístilo Dobrotické polní stromořadí.

Ve Zlínském kraji lidé do ankety Alej roku 2022 přihlásili 8 alejí a stromořadí. Největší počet hlasů nakonec získalo méně známé Dobrotické polní stromořadí.

U starého mlýna v Dobroticích odbočíš nahoru, a podél plaňkového plotu, skrz louku a plané trnky, vystoupáš na polní cestu. Pokud nejsi místní, asi sem jen těžko zabloudíš. Žádná turistická stezka, žádná památka vůkol. Jestli ovšem místní seš, pravděpodobně tě píchne u srdce: Tady jsem doma…,“ napsala autorka nominace Petra Řehová.

Další umístění v anketě za Zlínský kraj obsadila Alej u Kaple Panny Marie Sedmibolestné, Jírovcová alej mezi Chvalčovem a Loukovem nebo Březové stromořadí v Zašové.

Celkovým vítězem ankety Alej roku 2022 se nakonec stala Lipová alej na Uhlířském vrchu v Bruntále, pro kterou z celkového počtu 7391 zúčastněných hlasovalo celkem 1041 lidí. Titul se tak po 8 letech vrací do Moravskoslezského kraje.

Velké gratulace k získání titulu nejoblíbenější Alej roku 2022 posílám do Bruntálu, nominujícím vítězné Aleje na Uhlířském vrchu. Pokud vím, je to první alej v soutěži, která vévodí sopce. V průběhu celé soutěže jsem sledovala, jak Bruntálští nadšeně sbírali hlasy a teď je vidět, že jejich zanícení stálo za to! Už od začátku si vytvořili velký náskok před ostatními soutěžícími. Přesto poslední hlas přišel v 11 hodin 59 minut 27 vteřin,“ uvedla koordinátorka ankety Denisa Hronová.

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->