„Americký lékař“ připravil zamilovanou ženu o statisíce

Ilustrační foto
UHERSKOHRADIŠŤSKO – O téměř 600 tisíc korun okradl důvěřivou ženu z Uherskohradišťska neznámý podvodník, který se čtyři roky vydával za amerického lékaře pracujícího v Sýrii. V případě dopadení mu hrozí až pět let za mřížemi.

Všechny příběhy s legendou “americký lékař“ jsou jako přes kopírák. Ženu osloví krásný a úspěšný muž přes sociální sítě. Jeho srdceryvnému příběhu, lichotkám a slibům se nedá odolat. Vidina setkání a společné budoucnosti ženu dožene k tomu, že mu na jeho prosby začne posílat peníze. Jednou na uhrazení letenky, podruhé na vykoupení z armády nebo na uhrazení společné dovolené. A protože jí ještě slíbí, že pošle balík s penězi, platí i za clo, přepravné a tak dále.

Podobný virtuální vztah s americkým vojenským lékařem pracujícím v Sýrii udržovala téměř čtyři roky i žena z Uherskohradišťska. Po prozření jí zůstalo zlomené srdce a prázdný účet.

Podvodník z ní vymámil bezmála šest set tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin podvod,“ sdělila policejní mluvčí Milena Šabatová s tím, že v případě dopadení hrozí neznámému pachateli až pětiletý trest.

Dopadení těchto podvodníků, kteří jsou mnohdy součástí organizované skupiny a disponují zahraničními účty, je však velmi obtížné.

Proto varujeme nejen ženy, ale i muže, aby si ve virtuálním prostředí počínali velmi obezřetně a odeslání finančních prostředků neznámým lidem pečlivě zvážili,“ upozorňuje veřejnost policejní mluvčí.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x