André Rieu oslaví v kině sedmdesátku velkolepou hudební hostinou

Foto: MKUH
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Král valčíku, houslový virtuóz a bavič André Rieu slaví sedmdesátiny. Na svém zámku v Maastrichtu pořádá velkolepou party, u které mohou být exkluzivně také diváci kin po celém světě. Budou u ní i ti, kdo navštíví v sobotu uherskohradišťské kino Hvězda. Server Zlin.cz o tom informoval mluvčí tamních městských kin Jaromír Orel.

Když má někdo otce slavného dirigenta, je jeho osud nasnadě. André začal hrát na housle už v 5 letech, ale teprve až v roce 1987 se mu splnil jeho sen – založit velký hudební orchestr. Se svým Johann Strauss Orchestra dokáže nadchnout i laické posluchače, a proto slaví již více než tři dekády velké úspěchy. V kině Hvězda mohou lidé jeho oslavu navštívit v sobotu 8. února v 17:30 nebo v úterý 18. února v 15 hodin.

Nejprve André přítomné provede svým zámkem a přitom zavzpomíná na ty nejzajímavější životní okamžiky – osobní i umělecké. Oslava pak bude pokračovat jak jinak než hudbou. Diváky čeká nádherné hudební putování okolo celého světa s výběrem z mistrových nejoblíbenějších a nejpamátnějších koncertů. Stylově, s krásnou muzikou ve Vídni, New Yorku, Amsterdamu, Sao Paolu a dalších světových metropolích.

„Čerstvý sedmdesátník André Rieu bude opět hrát na své housle z rok 1732, které sestavoval sám Stradivari,“ přiblížil Orel.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x