Areál na Jasence poslouží dětem i dobrovolným hasičům

foto: Jana Raszková, město Vsetín
VSETÍN – Areál v sousedství bývalé školy na Horní Jasence se dočkal revitalizace. Vyrostlo zde zázemí pro dobrovolné hasiče, hřiště pro děti a pódium na kulturní akce.

„V minulosti jsme dlouho přemýšleli, jak přebudovat a vylepšit zázemí hasičské zbrojnice na Horní Jasence. Všechny návrhy byly komplikované a drahé, zejména proto, že hasičárna stojí v zatáčce, navíc mezi silnicí a přilehlým potokem. Nápad, který vznikl v minulém volebním období, tedy spojení nového zázemí dobrovolných hasičů s vybudováním multifunkční plochy, tento problém vyřešil. Jasenečtí hasiči dostali zázemí, které potřebují, a zároveň se mají místní děti kde sdružovat,“ uvedl při slavnostním otevření nového areálu starosta Jiří Čunek.

S pracemi na revitalizaci se začalo minulý rok v srpnu a trvaly až do letošního června.

„Nejpodstatnější částí této investiční akce byla stavba garáže pro jednotku SDH Jasenka. Ta, kvůli nedostatečné prostorové kapacitě stávající zbrojnice, musela dosud parkovat své zásahové vozidlo v areálu Technických služeb v Jasenicích. Díky nové garáži se tak výrazně zvýší akceschopnost této jednotky,“ říká místostarosta Vsetína Jiří Růžička.

Součástí nové hasičské garáže je hygienické zázemí, technická místnost a dva sklady.

Nový areál ale nebude sloužit jen hasičům. Díky opravám se zlepšily i podmínky pro konání společenských akcí.

„V sousedství garáže hasičů vyrostlo pódium, dětské hřiště a přibyl nový mobiliář. Úprav se dočkaly přístupová komunikace a zpevněné plochy. Celý areál je nově oplocen a osvětlen. Opěrnou zdí je také zpevněn svah za garáží hasičů,“ vyjmenoval Růžička.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x