Auto s osmi uprchlíky ujíždělo před policií. Nebezpečnou jízdu ukončil až zastavovací pás

Foto: KŘP ZK
ZLÍNSKÝ KRAJ – Policisté dnes v nočních hodinách zadrželi převaděče, který chtěl přes hranici ve vozidle převézt osm migrantů. Na výzvy k zastavení řidič vůbec nereagoval, jeho nebezpečnou jízdu ukončil až zastavovací pás.

Dnes dvě hodiny po půlnoci nás slovenští kolegové požádali o pomoc při pronásledování vozidla s německou poznávací značkou, které jim nezastavilo při kontrole v Púchově a začalo ujíždět přes hraniční přechod Střelná do České republiky,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

K pronásledování vozidla se na území České republiky přidalo ke slovenským kolegům několik hlídek. Řidič přesto ujížděl vysokou rychlostí dál a na výzvy k zastavení i nadále nereagoval.

V obci Bratřejov jsme proto použili zastavovací pás, přes který pronásledované vozidlo přejelo a následně narazilo do kovového zábradlí,“ pokračovala policejní mluvčí.

Uvnitř vozu se nacházelo devět mužů, dva z nich byli lehce zraněni. „Převaděče syrské národnosti žijícího v Německu jsme na místě zadrželi. Nelegální syrské migranty jsme převezli do Migračního pointu v Holešově, kde s nimi provádíme identifikační úkony,“ uzavřela Kyšnerová.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x