Až do dubna bude do Beskyd jezdit zimní skibus

Foto: beskydyportal.cz
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Chtěli byste si užít lyžovačku v Beskydech, ale nemáte k dispozici auto? Nevadí! Z Rožnova pod Radhoštěm bude v únoru, březnu a dubnu jezdit pravidelný skibus s cílovými stanicemi na Bumbálce nebo v turisty vyhledávaném lyžařském středisku Bílá.

Loni v létě jezdil premiérově z Nového Jičína přes Rožnov pod Radhoštěm cyklobus Beskydy, který mířil na Bumbálku a Bílou. Letní cyklobus tentokrát nahradí zimní skibus, který bude brázdit stejnou trasu a udělá radost všem vyznavačům běžek i sjezdového lyžování.

Na letní cyklobus Beskydy jsme v Rožnově měli velmi příznivou zpětnou vazbu a také statistika vytíženosti hovoří o zájmu turistů o cyklobus. I proto jsme se připojili k dalším městům a přidali se také do zimní varianty – do skibusu do Beskyd,“ uvedl Martin Beníček z rožnovského městského úřadu.

Skibus do Beskyd jezdí každou sobotu a neděli včetně svátků z Nového Jičína po trase Příbor, Kopřivnice, Frenštát, Rožnov pod Radhoštěm přes Horní Bečvu, Bumbálku a Bílou. Z Nového Jičína odjíždí spoj na Bílou v 7:55, z Beskyd se vrací v 15:08. Linka vede i přes Dolní, Prostřední a Horní Bečvu, cestující si tak mohou vybrat z více skiareálů, které se na trase nachází.

Ve vozech je povolena přeprava běžek i sjezdových lyží, které si běžně cestující brát nemohou. Jízdenky do skibusu se kupují bez rezervace přímo na místě u řidiče.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x