Babytenis, oldboys, liga, rekreační hra i loby s burčákem. Končí zdařilá tenisová sezóna

Foto: TK Bajda Kroměříž, TK Zlín, TK Deza Valašské Meziříčí
ZLÍNSKÝ KRAJ - Až se za pár dnů sejdou na výročních schůzích například tenisté ve Zlíně nebo Valašském Meziříčí, což jsou dvě tradiční bašty sportu se žlutými míčky v našem kraji, budou si moci říci, že to byla dobrá sezóna. Mimo jiné se na obou místech podařilo udržet druhou nejvyšší soutěž, první ligu.

V sezóně, která pod širým nebem právě končí, prokázalo tenisové hnutí v celém kraji svoji životaschopnost.

„Opravdu máme radost, že se povedlo udržet první ligu smíšených družstev, bylo to docela dramatické,“ vyprávěl trenér zlínského družstva Jiří Svoboda. Stejně tak letí gratulace do Valašského Meziříčí, kde před časem vyrůstal Tomáš Berdych. Tam si vedli místní hodně zdatně a nebyli až tak daleko od bojů o extraligovou účast.

Celé tenisové hnutí má daleko širší základu, na níž se dá stavět. Předseda krajského svazu a zlínského klubu Jan Macharáček má radost i přehled.

„Ceníme si toho, že je o hru zájem mezi nejmenšími dětmi, myslím, že se nám povedly například prázdninové kempy, děti se tu skutečně vyřádily, ale také zdokonalily v samotné hře a uvidíme, jak bude po prvních krůčcích vypadat jejich další tenisová dráha,“ konstatuje režisér celého tenisového hnutí.

Malí tenisté uzavírali sezónu v Kroměříži na zdařilém turnaji v babytenisu, který byl určen chlapcům a děvčatům do devíti let.

„Měli jsme tu 33 dětí, obrovskou porci 125 tenisových zápasů, těší nás vítězství našeho odchovance Matěje Veselého, ale stejně tak bezvadná atmosféra mezi rodiči, to tak nebývá zdaleka pokaždé,“ připomíná další důležitý tenisový faktor jedna z organizátorek Dagmar Vodáková.

Tenis ovšem s chutí hráli od jara také poněkud starší milovníci oblíbené hry. Osmdesátníci už nejsou žádnou výjimkou. „S tenisem se nestárne, musím přidat, nějak mne ti mlaďoši, co mají teprve po sedmdesátce, začínají prohánět,“ směje se jeden z nejzkušenějších hráčů Zdeněk Císař.

Jedničku si mohou za výbornou sezónou napsat i na dalších místech, například na Širůchu ve Starém Městě. Už znají vítěze v letošních dvou kategoriích dlouhodobých singlových turnajů, bohatá byla ale i účast na veselém deblovém burčákovém turnaji.

Do finiše spějí i boje ATP Masters Valašska, prostě končí sezóna doslova nabitá tenisem. A za chvíli se jde do hal. Ještě, že je jich v kraji dostatek, zájem bude zase veliký.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x