Během dvou měsíců spáchal muž ze Slovácka 11 trestných činů

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Až tříleté vězení hrozí osmadvacetiletému muži z Uherskohradišťska, který se během dvou měsíců dopustil hned 11 trestných činů. Serveru Zlin.cz to uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Muž se dopustil trestných činů krádež, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestnou činnost spáchal na různých místech okresu Uherské Hradiště.

„Kradl především autobaterie z odstavených osobních i nákladních automobilů a z autobusů. Kromě toho z jednoho vozu, ze kterého se neúspěšně pokoušel odčerpat naftu, odcizil peníze a doklady, které uvnitř zanechal majitel. Jinde zase odcizil televizor. Vzal ho z pergoly na dvoře rodinného domu. V dalším případě se vloupal do rekreační chalupy. Místnosti prohledal, nic ale neukradl,“ konstatovala Kyšnerová.

Osudným se mu však stal poslední čin. Toho se dopustil v obci nedaleko Starého Města. Vyhlédl si tam totiž kavárnu, do které se vloupal. Násilím překonal okno a uvnitř poté vzal drobné mince, zapalovače, láhev alkoholu a kyblík s utopenci. Při krádeži ho ale přistihl majitel, který se mu snažil v odchodu zabránit. Zloděj ho ale fyzicky napadl a poté utekl.

Na místo po chvíli dorazili přivolaní policisté. Během šetření si uherskohradišťská hlídka všimla kolem projíždějícího vozidla, které odpovídalo popisu automobilu pachatele. Policisté se ihned za vozidlem vydali a po chvíli ho zastavili. Řidičem byl hledaný pachatel. „V jeho autě jsme následně nalezli některé z odcizených věcí a také nástroje, které používal k odpojení baterií či k vloupání. Muž nakonec skončil na policii, kde se kriminalistům k uvedeným skutkům přiznal. Při výslechu vyšly najevo také případy, které nám okradení ani neoznámili,“ doplnila Kyšnerová.

Pachatel svým jednáním způsobil škodu za více než 32 tisíc korun. Tohoto protiprávního jednání se navíc dopouštěl i přesto, že byl v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost již odsouzen. Nyní mu proto hrozí až tříleté vězení.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x