Bezdomovec oloupil bezdomovce

Ilustrační foto
UHERSKOHRADIŠŤSKO – Uherskohradišťští kriminalisté se v uplynulých dnech zabývali sporem mezi dvěma bezdomovci, který skončil loupeží spacího pytle jednoho z nich. Útočník skončil ve vazbě.

Muži ve věku 32 a 38 let se nejprve dohadovali ohledně noclehu. Mladší staršímu oznámil, že si nepřeje, aby s ním sdílel jedno přístřeší a aby tam vůbec chodil. Jenže osmatřicetiletý muž měl v příbytku spací pytel, a tak si pro něj zašel.

To ale pobouřilo onoho nájemce přístřešku a začal mu nadávat. Posléze ho začal i bít a kopat. Při tomto napadání mu vytrhl spací pytel, se kterým následně utekl,“ popsala konflikt policejní mluvčí Milena Šabatová.

Oloupený muž vše oznámil policistům, kteří díky dobré místní znalosti dvaatřicetiletého muže zadrželi. Ještě ten den ho vyšetřovatel obvinil z trestného činu loupež.

A protože je rejstřík prohřešků obviněného velmi pestrý, podal podnět k jeho vzetí do vazby. Tomu státní zástupce vyhověl. Nyní tak na verdikt soudu čeká ve Vazební věznici Brno,“ dodala policejní mluvčí.

Zákon na jeho jednání pamatuje trestní sazbou od dvou až do deseti let.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x