Blíží se jubilejní 20. ročník Slováckého okruhu. Do Starého Města se sjedou dvě stovky jezdců

Foto: Slovácký okruh
STARÉ MĚSTO – Největší motoristická akce ve Zlínském kraji pomalu klepe na dveře! O víkendu 4. - 5. května se do Starého Města u Uherského Hradiště sjedou dvě stovky jezdců, aby se porvaly o vítězství v jubilejním 20. ročníku Slováckého okruhu.

Jubilejní 20. ročník motozávodu s podtitulem O cenu Milana Šobáně staršího nabídne fanouškům jedné stopy dozajista atraktivní podívanou. V 19 kategoriích se představí zhruba dvě stovky jezdců.

Hned po spuštění přihlášek jsme zaznamenali obrovský zájem, a to včetně zahraničních jezdců. Přijedou závodníci ze Slovenska, Rakouska nebo Německa. Na okruhu se letos představí i silný ženský tým Wonder Woman s aktuálně nejlepší českou roadracingovou jezdkyní Veronikou Hankocyovou,“ říká Petr Chmelař z pořádajícího Motoklubu Staré Město.

Nesmíme ale zapomenout ani na domácí jezdce. „Karel Kalina letos slaví sedmdesát let, přesto bude startovat hned ve dvou kategoriích,“ prozrazuje Petr Chmelař. „Kdybych měl lepší motorky, klidně bych startoval i ve třech,“ doplňuje ho s úsměvem staroměstský veterán Kalina.

Staré Město bude zastupovat i Milan Šobáň mladší, v kategorii sajdkár Karel Rýdlo s Jiřím Kunzem, Petr Verbík se Stanislavem Parýzkem a Petr Chmelař s René Andrýskem. Z téměř domácího Uherského Hradiště dorazí i kompletní rodina Matušových, tedy otec Karel senior a jeho synové Karel junior a Pavel. V kategorii do 600 cm³ dojde i na atraktivní střet dvou generací jezdců – sejdou se v ní pětačtyřicetiletý Marek Červený a pětadvacetiletý Petr Najman.

Na okruhu budou k vidění stroje, mezi kterými je téměř sto let rozdílu, tedy veterány BSA z roku 1938 i rok staré motorky s „litrovým“ objemem a sílou dvou stovek koní.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x