Body ukradl Pavelka. Slovácko – Sparta 1:2.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Pár dnů do vánočních svátků, ale dárek v podobě byť jediného bodu v utkání s pražskou Spartou nikde. Fotbalisté Slovácka přišli alespoň o remízu v závěru, kdy se přesně k tyči trefil ne zrovna častý goleador v rudém dresu, reprezentant David Pavelka.

Přitom by podle průběhu dělba bodů slušela utkání 11. kola nejvyšší soutěže určitě více.

Slovácko se po počáteční oťukávané dostalo do vedení. Michal Kadlec slavící v den utkání 36. narozeniny nasměroval míč hlavou na Václava Jurečku a ten měl před odkrytou pražskou brankou naprostou pohodu.

Jenomže vedení domácí udrželi opravdu jen chviličku. Ladislav Krejčí starší nabídl snadnou kořist Lukáši Julišovi. Domácí reklamovali ofsajd, rozhodčí rovněž, ale (vše)mocný VAR gól potvrdil.

Ve druhé půli pak ale domácím službu vrátil, když při gólu Karlssona odhalil předcházející faul Sparťana Součka.

Pak měl gólovku na hlavě Kalabiška, jenže hostující brankář Nita ustěsnil prostor u tyče.

A přišlo rozuzlení.

V 84. minutě se ve vápně domácích výborně zorientoval David Pavelka a levačkou stanovil skóre na konečných 1:2.

Na téměř prázdném stadionu zavládl smutek. Podobně jako když domácím vzal vedení nedlouho před koncem jiný Sparťan Pavel Nedvěd. Tehdy v roce 1995 skončil památný zápas JOKO Slovácká Slavia UH – Sparta Praha 2:2. Kulisa byla ale poněkud jiná – zápas tehdy na starém stadionu sledovalo nejméně 10 000 fanoušků!!!