Bomba v centru Zlína si vyžádala policejní manévry

Foto: Policie ČR
ZLÍN - Centrum Zlína bylo dnes na nohou, anonym totiž ohlásil, že v obchodním centru Zlaté jablko je bomba. Serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Událost se stala v deset hodin dopoledne, policisty přivolali hasiči, které anonym o uložení výbušniny informoval. Na místo hned vyrazily všechny dostupné policejní hlídky, hasiči i strážníci Městské policie Zlín.

„Evakuovali jsme prostory Zlatého jablka a protější budovy, v níž sídlí mimo jiné prodejna Baťa a supermarket Tesco. Policejními páskami jsme vymezili bezpečná místa a do evakuovaných prostorů zakázali vstup veřejnosti,“ podotkla Kozumplíková. Při střežení pomáhali policistům také místní strážníci a hasiči.

Za pomoci policejního psovoda prohledali policisté veškeré vnitřní prostory, do nichž má přístup veřejnost, aby mohli eliminovat jakékoli riziko. Postupně opět umožnili zákazníkům vstup do všech míst obchodních center. Prohledávání ukončili krátce před polednem. V žádném z obchodních center nenašli podezřelý předmět.

„Kriminalisté shromažďují veškeré informace, které jim mohou pomoci při pátrání po pachateli trestného činu šíření poplašné zprávy. Za tento trestný čin hrozí pachateli v případě uznání viny a odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky, pokud by tentýž čin spáchal opětovně, trestní sazba se navyšuje až na možných pět let odnětí svobody,“ dodala Kozumplíková.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x