Bytový dům v Lutopecké ulici se dočká opravy

Foto: MěÚ Kroměříž
KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice zahájí opravu městského bytového domu v Lutopecké ulici 1422/1a. Radní vybrali zhotovitele, brněnskou společnost Moravská stavební unie – MSV, která nabídla cenu 56,1 milionu korun, server Zlin.cz o tom informoval mluvčí města Jan Vondrášek.

„Jedná se o nákladnou a velkou rekonstrukci, kterou budova potřebuje,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Podle vedoucí radničního odboru investic Soni Mertové oprava zahrnuje kompletní zateplení obálky budovy, výměnu oken a dveří i střešní krytiny, odvlhčení, instalaci solární soustavy a také úpravy otopné soustavy. Práce by měly být zahájeny ještě během října. Jsou plánovány i na příští rok. Hotovo by mělo být nejpozději do půli ledna 2022.

Byty v Lutopecké ulici v domě 1422/1a, kterých je asi 100, patří mezi takzvané domy zvláštního určení pro soběstačné seniory a zdravotně postižené. Kroměříž má 510 bytů. Většina z nich, 422, je právě v takzvaných domech zvláštního určení pro soběstačné seniory a zdravotně postižené. Další byty jsou určené pro příjmově vymezené skupiny obyvatel, zbylé jsou vedeny jako městské byty. Do tohoto fondu nejsou započítány byty v domovech pro seniory, o které se stará příspěvková organizace města Sociální služby města Kroměříže.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x