Cenný bod z Třince. Zlín podlehl mistru po nájezdech 1:2

TŘINEC - Byl to boj a byl to excelentní zápas především pro brankáře Libora Kašíka. Svůj tým mnohokrát podržel a střelci Třince z něj museli být pořádně otrávení. Nakonec ale přeci jen dvakrát inkasoval z hole Stránského a Zlín má jeden bod.

Hosté hráli obětavě, důrazně, dobře bruslili a domácího favorita zle trápili.

Když si pak vzal za brankou domácích kotouč Okál a parádně předložil Šlahařovi, rozsvítilo se v čase 13.00 ve třinecké Werk Aréně skóre 0:1.

Zvláště ve druhé části pak předváděl naprosto famózní zákroky zlínský Kašík. Domácí hráli mimo jiné přesilovku pět na tři, často byli v bezprostředním kontaktu s modrým fantomem, jenže pod maskou se pořád a pořád objevoval typický úsměv zlínského brankáře.

Až v 51. minutě Stránský jedinkrát se štěstím dotlačil puk za výborného zlínského strážce klece.

I v prodloužení hráli Třinečtí přesilovku, obětaví Berani s „bačou“ Kašíkem zase odolali.

Až v nájezdech se rozhodlo. Znovu to byl Stránský, který rozvlnil síť, hosté to nedokázali vůbec. Nejblíže byl Claireaux, pálil do tyče.

Oceláři Třinec – PSG Berani Zlín 2:1.

Čtyři kola před koncem základní části jsou Zlíňané desátí, na Vítkovice mají k dobru šest bodů. V pátek hostí Litvínov. A ten hraje o vše.