Ceny jízdného ve veřejné dopravě zůstanou ve Zlínském kraji od 1. ledna stejné

Foto: Jiří Balát
ZLÍNSKÝ KRAJ – Dobrou zprávu pro cestující, kteří využívají dopravních prostředků veřejné dopravy, má vedení Zlínského kraje. Ceny jízdného integrované dopravy zůstanou ve Zlínském kraji i po Novém roce stejné jako doposud.

Vzhledem k výraznému nárůstu nákladů hejtmanství původně zvažovalo, že od 1. ledna 2023 ceny za cestování ve veřejné dopravě navýší, nakonec tak však neučiní.

Rozhodli jsme se, že v tuto chvíli jízdné zdražovat nebudeme. V dnešní nelehké době se lidé musejí potýkat s velkým růstem cen prakticky u všeho a nechceme proto ještě více zatěžovat jejich rozpočty. Navíc jsme rádi, že se nám cestující po koronavirové pandemii začali do veřejné dopravy opět vracet a byli bychom rádi, kdyby tento pozitivní trend i nadále pokračoval,“ uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje pro dopravu Radek Doležel.

Od 1. ledna 2023 tak v platnosti zůstává aktuální ceník jízdného Integrované dopravy Zlínského kraje, kdy jednotná nástupní sazba v autobusech i vlacích činí 11 korun a za každý ujetý kilometr cestující platí 1 korun 35 haléřů.

Od 1. července letošního roku je možno pořídit si i předplatnou jízdenku, a to na 7 nebo 30 dní.

O tyto časové jízdenky, díky kterým lze veřejnou dopravou cestovat levněji, je mezi lidmi velký zájem. V blízké době proto chystáme jejich rozšíření,“ informoval náměstek Doležel.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x