České házenkářky se sejdou v Rožnově, záložní tým bude trénovat v Luhačovicích

České házenkářky se budou na Zlínsku připravovat na kvalifikační dvojzápas o postup na mistrovství světa 2021. Foto: www.handball.cz
ZLÍNSKÝ KRAJ - Hned na dvou místech ve Zlínském kraji se budou na jarní kvalifikační dvojzápas o postup na mistrovství světa 2021 připravovat české házenkářky. Trenér ženského národního týmu Jan Bašný do Rožnova pod Radhoštěm pozval zkušenější sestavu, mladé talentované hráčky se budou pod vedením známého zlínského kouče Dušana Poloze a Kateřiny Hromádkové paralelně připravovat v Luhačovicích, aby byly kdykoliv připraveny pomoct hlavnímu výběru v boji se Švýcarskem.

Pokud vše půjde podle plánu, o mistrovství světa zabojuje kompletní tým se všemi oporami, které jsou nyní k dispozici. Trenér Bašný může mít k dispozici ještě zkušenější družstvo než na prosincovém šampionátu. „S nominací jsem spokojen. Myslím, že tým je dostatečně silný a kvalitní, aby splnil cíl, který před sebou máme. Je před námi snad vůbec nejdůležitější akce, naším cílem je jasně kvalifikace na mistrovství světa. Když bude všechno v pořádku, tak bychom měli optimálně ztrojený každý post,“ prohlásil Bašný.

V týdnu by se měly k týmu připojit například Petra Tichá a Michaela Hrbková, které na EURU nebyly. Otazník visí jen nad brankářkou Kudláčkovou, která odchytala skvělý šampionát, ale před několika týdny se zranila v zápase švédské ligy.

Další děvčata budou připravena v Luhačovicích. „Do našeho odjezdu do Švýcarska se pod vedením Kateřiny Hromádkové (dříve Keclíkové, pozn.) bude chystat záložní tým. Budou se tam připravovat hráčky, které pracují v našem systému a některé mladší hráčky – juniorky, které s námi byly v březnu v Polsku. Ty budou kdykoliv schopné naskočit v případě problémů hráček na kempu v Rožnově,“ říká Bašný, který s týmem reprezentačních trenérů dlouhodobě systematicky pracuje na společné koncepci reprezentačních výběrů. „Ve všech reprezentačních týmech pracujeme ve stejném herním systému a zapracováváme do něj hráčky od nejmladších dorosteneckých kategorií, proto nebude problém, aby do toho kterákoliv hráčka zapadla,“ uvedl.

Navíc záložní tým čeká i v Luhačovicích totožná příprava, jakou absolvuje výběr v Rožnově, respektive v hale v Zubří. „Hráčky budou pracovat ve stejných dnech na stejných věcech, náplň jednotlivých tréninků bude prakticky totožná a i během reprezentačního týdne budou týmy na dálku v intenzivním kontaktu,“ říká.

Házenkářky se budou společně připravovat od neděle 11. dubna, k prvnímu zápasu proti Švýcarsku nastoupí v boji o mistrovství světa 2021 v sobotu 17. dubna v Zubří. Odveta je pak na programu 20. dubna na půdě Švýcarek. „Soupeř je velmi dobrý, čím dál víc se zlepšuje a vzbuzuje respekt. Z naší strany bude zápas vyžadovat velkou koncentraci a důkladnou přípravu. Ale my budeme připravení. Máme zpracovanou kompletní videopřípravu i taktiku. Hráčky již dnes dostaly k dispozici zápasy ke shlédnutí. Na přípravu teď budeme mít trochu víc času, a tak budeme nachystaní,“ vzkazuje závěrem Bašný.

Nominace pro přípravný kemp a dvojzápas o MS 2021 11. – 21. dubna 2021 (Zubří, Švýcarsko):

Brankářky: Petra Kudláčková (Kristianstad Handboll Klubb, SWE), Karin Řezáčová (DHC Plzeň), Hana Mučková (TJ Sokol Poruba), Eva Bezpalcová (DHK Baník Most)

Levá křídla: Veronika Malá (Paris 92, FRA), Kristýna Mika (ATH – Achenheim Truchtersheim Handball, FRA), Adéla Stříšková (DHK Baník Most)

Levé spojky:Markéta Jeřábková (Thüringer HC, GER), Kamila Kordovská (HSG Blomberg Lippe, GER), Hana Kvášová (Sambre avesnois Handball, FRA), Magda Kašpárková (DHK Zora Olomouc)

Střední spojky: Šárka Marčíková (Frisch auf Frauen Göppingen, GER), Julie Franková (DHC Slavia Praha), Petra Maňáková (DHK Baník Most)

Pravé spojky: Markéta Hurychová (HBC Saint Amand les Eaux, FRA), Sára Kovářová (Kastamonu Belediyesi Gsk), Michaela Hrbková (Frisch auf Frauen Göppingen, GER), Silvie Polášková (TJ Sokol Poruba)

Pravá křídla:Dominika Zachová (DHK Baník Most), Jana Knedlíková (Vipers Kristiansand, NOR)

Pivoti:Michaela Konečná (TJ Sokol Poruba), Petra Tichá (TJ Sokol Poruba)

Záložní tým 11. – 19. dubna 2021 (Luhačovice):

Jana Vašulková (SHK Kunovice), Eliška Desortová (TJ Sokol Poruba), Valerie Smetková (DHK Baník Most), Veronika Andrýsková (DHK Baník Most), Klára Kubálková (DHK Zora Olomouc), Štěpánka Hejlová (DHK Zora Olomouc), Anita Poláčková (DHK Zora Olomouc), Natálie Kuxová (DHK Zora Olomouc), Michaela Daňková (HC Zlín), Charlotte Cholevová (DHK Baník Most), Marie Poláková (DHK Baník Most), Veronika Holečková (DHC Slavia Praha)

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x