Český rozhlas Zlín chystá dvouhodinový živý speciál ze Slováckého divadla k premiéře muzikálu Jesus Christ Superstar

Premiéru muzikálového Ježíše uvede Slovácké divadlo už tuto sobotu. Foto: Marek Malůšek
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Dlouho očekávaná premiéra muzikálu Jesus Christ Superstar v podání Slováckého divadla je už takřka na spadnutí. Při této příležitosti připravuje Český rozhlas Zlín dvouhodinový živý speciál, během kterého budou mít zájemci možnost setkat se třeba s Kamilem Střihavkou nebo Bárou Basikovou.

Je to na den přesně téměř padesát let od chvíle, kdy svět poprvé spatřil rockovou operu Tima Rice a Andrew Lloyd Webbera Jesus Christ Superstar. Od té doby se příběh posledních dnů Ježíše Krista stal fenoménem, který nadchnul diváky po celé planetě. Teď muzikál dorazil i do uherskohradišťského Slováckého divadla. „Není moc děl, které když zazní, v člověku zarezonují a on se zachvěje. Jesus Christ Superstar mezi ně patří. Když použiju horolezeckou terminologii, pustili jsme se do divadelní osmitisícovky,” prohlásil režisér mimořádně očekávaného titulu Dodo Gombár.

Novinku si nenechal ujít ani Český rozhlas Zlín a na čtvrtek 7. října připravuje unikátní vysílání s možností nahlédnout pod pokličku přípravy muzikálu a potkat se s tvůrci včetně herců, ať jde o držitele muzikálové Thálie Tomáše Šulaje, představitelku Máří Magdalény Kristýnu Daňhelovou, Davida Vaculíka, Jiřího Hejcmana, Jitku Hlaváčovou a další. Speciálními hosty bude i představitel Ježíše ze slavného nastudování v pražské Spirále Kamil Střihavka, Máří Magdaléna Bára Basiková a další.

Živé vysílání bude moderovat herec Josef Kubáník. „Bude to velký adrenalin, protože dvě hodiny živého vysílání s písničkami, herci a tvůrci, kteří novinku připravují, nezažívá moderátor každý den. Ale moc se těším. A také budu rád, když za námi zájemci přijdou přímo k nám do Slováckého divadla. Mohou tak nahlédnout nejenom do zákulisí vzniku muzikálu, ale i do rozhlasové kuchyně,” zve Josef Kubáník na čtvrteční vysílání od 14.00 do 16.00 hodin.

Samotná premiéra očekávané novinky Jesus Christ Superstar proběhne v uherskohradišťském divadle v sobotu 9. října od 19.00 hodin.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x