Cestovní ruch padl kvůli koronaviru na dno, ale Centrála cestovního ruchu Východní Moravy věří v šťastný konec

Foto: CCRVM
ZLÍNSKÝ KRAJ - Vládní opatření v souvislosti s epidemií koronaviru zasáhla bezesporu nejvíce segment cestovního ruchu. Přesto, že padl na úplné dno, Centrála cestovního ruchu Východní Moravy (CCRVM) věří, že se zase zvedne, je prý ale třeba změnit strategii, serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí CCRVM Zdeněk Urbanovský.

Turistický ruch de facto přestal ze dne na den existovat, když se zastavil provoz v restauracích, v hromadných ubytovacích zařízeních, lázních, wellness centrech, uzavřena jsou turistická informační centra, muzea, galerie, hrady, zámky, zoo a další turistické cíle. K tomu je nutno přidat zákaz pořádání akcí. To vše má přímý dopad na široký okruh aktérů cestovního ruchu a jejich zaměstnanců.

Z průběhu krizového stavu a prohlášení představitelů vlády se dá usuzovat, že letošní turistická sezona bude mnohem kratší než obvykle, navíc se bude odehrávat zejména na „domácím hřišti“, tj. dovolené budou obyvatelé ČR trávit v tuzemsku.

„Této skutečnosti jsme přizpůsobili naše marketingové aktivity, které máme připraveny na dobu, kdy bude zřejmé, že část opatření bude rozvolněna. Převážnou část marketingu budeme věnovat podpoře domácího cestovnímu ruchu, a to jak v našem kraji, tak v rámci celé České republiky. Ve velmi omezené míře pracujeme na podpoře blízkých trhů, u nichž je předpoklad možnosti a zájmu o cesty na Východní Moravu (Slovensko, Polsko, Rakousko). U ostatních zahraničních trhů sice nechceme ,vyklidit´ pozice, ale v aktuální situaci do nich nebudeme investovat,“ řekla Petra Psotková, ředitelka CCRVM.

Ve struktuře hostů, kteří navštěvují turistický region Východní Morava, převažují tuzemci – ti představují 85 % návštěvníků. Proto je pro region nezbytné si tyto návštěvníky udržet a rovněž podpořit sounáležitost s regionem u občanů našeho kraje.

„Počítáme s tím, že lidé budou preferovat cestování po ČR a budou hledat spíše kratší pobyty. Souvisí to mj. s tím, že tzv. ,velké´ dovolené, které si mnozí zakoupili, budou přesunuty zřejmě do příštího roku, navíc díky výpadkům v příjmech budou lidé hledat levnější varianty pobytu. Připravili jsme pestrou nabídku témat, v nichž akcentujeme aktivní pobyt v přírodě, a to jak cykloturistiku, pěší turistiku či plavby na Baťově kanálu,“ doplnila Petra Psotková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x