Chamtivý synovec zneužil důvěřivosti svého strýce. Postupně ho připravil o více než milion a půl

Ilustrační foto
UHERSKOHRADIŠŤSKO - Uherskohradišťští kriminalisté v uplynulých dnech obvinili padesátiletého muže z lichvy. Ten se jednostranně nevýhodnou smlouvou obohatil o milion dvě stě čtyřicet tisíc korun na úkor svého vlastního strýce.

Obviněný muž využil nezkušenosti, důvěřivosti a zmanipulovatelnosti svého strýce, se kterým uzavřel v dubnu roku 2017 jednostranně nevýhodnou smlouvu ke koupi pozemku, jehož součástí byla i stavba rodinného domu.

Uvedené nemovitosti zakoupil za částku padesát tisíc korun, ačkoliv si byl jednoznačně vědom, že reálná hodnota předmětných nemovitostí je daleko vyšší,“ informoval policejní mluvčí Radomír Šiška s tím, že podle znalce mají nemovitosti hodnotu více než jeden milion dvě stě čtyřicet tisíc korun.

Ani to však chamtivému synovci nestačilo, kromě toho užíval také platební kartu svého strýce, a to od roku 2017 po dobu pěti let. „Z ní postupně odčerpal pro svoji potřebu čtyři sta šedesát tisíc korun,“ upřesnil policejní mluvčí.

Celková škoda se tak vyšplhala na jeden milion šest set padesát tisíc korun.

Obviněnému muži hrozí za trestné činy lichva, krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku až pět let za mřížemi,“ dodal Radomír Šiška.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x