Chtěla prodat kávovar. Místo toho přišla o 200 tisíc korun

Ilustrační foto
UHERSKOHRADIŠŤSKO – Už se to zdá jako obehraná písnička. I když se policisté snaží na podvodná jednání na internetu upozorňovat sebevíc, jejich rady, zdá se, nepadají na úrodnou půdu. Obětí podvodníků se tentokrát stala žena z Uherskohradišťska, která při prodeji spotřebiče přišla o své úspory.

Žena koncem září na internetových stránkách vystavila inzerát, že prodává kávovar za tři sta padesát korun. Prostřednictvím aplikace Whatsapp se jí ozvala jiná žena, že má o spotřebič zájem a rovnou prodejkyni poslala odkaz na přepravní společnost, přes kterou chtěla zásilku doručit.

Žena prodávající kávovar odkaz otevřela, a aniž by pojala podezření, že se nenachází na skutečných stránkách přepravní společnosti, otevřela další odkaz. Ten ji přesměroval na fiktivní internetové bankovnictví, kde zadala přihlašovací údaje ke svému účtu,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Toho využil vykutálený podvodník, který jí pak z účtu odčerpal bezmála dvě stě tisíc korun. „Tomu nyní hrozí až osmileté vězení,“ pokračovala Šabatová.

„Policisté upozorňují všechny, kteří na internetu něco prodávají nebo kupují, aby byli více obezřetní,“ radí závěrem policejní mluvčí.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x