COVID-19 ochromil Slovácké divadlo

Ilustrační foto (Foto: Slovácké divadlo)
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Uherskohradišťské Slovácké divadlo zasáhlo onemocnění COVID-19 a až do příští středy včetně ruší všechna představení. Serveru Zlin.cz to řekl herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

„Nemoc se projevila u dvou našich hereckých kolegů a podle pravidel musí do karantény nejenom oni, ale i všechny jejich kontakty, tedy téměř celý umělecký soubor a další zaměstnanci,” sdělila manažerka slovácké scény Jitka Honsová s tím, že v úterý 29. září se uskuteční testování, na základě kterého se rozhodne, jak bude divadlo postupovat dál.

„Předpokládáme, že od čtvrtka 1. října začneme zase hrát a diváci se tak u nás budou moci cítit zcela bezpečně,” dodala manažerka.

Opatření proti šíření koronaviru zasáhne devět představení, většinu z nich budou divadelníci překládat na nové termíny a zastaveno je také zkoušení muzikálu Jesus Christ Superstar režiséra Dodo Gombára. „Díky velkému náskoku v přípravě inscenace nepředpokládáme, že by byla listopadová premiéra ohrožena a budeme doufat, že se tomu tak nestane ani do budoucna,” doplnil umělecký šéf souboru Lukáš Kopecký.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x