„Covidovou“ horkou linku využilo za pět měsíců více než 13 tisíc volajících

Foto: Jiří Balát
ZLÍNSKÝ KRAJ – Od 15. ledna do 7. července byla v provozu speciální telefonická linka, na které pracovníci Krajského úřadu Zlínského kraje zodpovídali dotazy týkající se očkování proti covid-19. Za více než pět měsíců pomohli více než 13 tisícům volajících nejen z České republiky.

Více než 5 měsíců zajišťovali pracovníci Krajského úřadu Zlínského kraje provoz Informační telefonní linky, na které volajícím pomáhali s registrací k očkování proti covid-19 a zodpovídali rozmanité dotazy týkající se nejen očkování. Za příkladné nasazení a citlivý přístup k volajícím poděkoval deseti krajským úředníkům hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Poděkování si tito lidé rozhodně zaslouží, i oni totiž pomáhali v boji proti covidu-19 a předávali zájemcům cenné informace k očkování. Vím, že to občas nebylo jednoduché, a jsem hrdý na to, že máme na úřadě takové lidi,“ řekl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Na Informační telefonní linku Zlínského kraje se obraceli i lidé ze zahraničí. Pracovníci infolinky zaznamenali např. hovory z USA, Mexika, Velké Británie i ze Španělska. „Kolegové na infolince byli schopní zjistit nemožné, nejen dotazy týkající se očkování, ale i testování. Ochotně zjišťovali informace a volajícím telefonovali zpět. Zajistili termín očkování i profesionálnímu fotografovi sportovních událostí, který i díky nim vyrazil fotit na Olympijské hry do Tokia. Nasazení kolegů si velmi vážím,“ doplnil ředitel Krajského úřadu Zlínského kraje Milan Štábl.

Celkem se na Informační telefonní linku Zlínského kraje od 15. ledna do 7. července obrátilo 13 445 volajících.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x