Soutěž plná nervů
Meindlschmid rozhodl finále dálkařů už ve druhé sérii, kdy vylepšil o sedm centimetrů své dosavadní letošní maximum z červnového mistrovství Evropy družstev. Jeho osobní rekord z loňského seniorského mistrovství Evropy v Římě, kde byl sedmý, má hodnotu 803 centimetrů.
„Radost je obrovská, i když během soutěže jsem byl hodně nervózní, protože jsem to skočil docela brzo a soupeři měli dost času mě přeskočit, takže to byla soutěž plná nervů,“ usmíval se po zisku zlata Petr Meindlschmid.
Obrovské zadostiučinění
Devatenáctiletého rodáka z Uherského Hradiště zatím na juniorských vrcholných akcích provázela smůla – před dvěma lety přišel o juniorské mistrovství Evropy v Jeruzalémě kvůli zranění a před rokem na mistrovství světa juniorů v Limě neprošel jako jeden z favoritů kvalifikací. Vyhrané finále v Tampere tak bylo pro svěřence trenéra Jiřího Brázdila obrovským zadostiučiněním.
„Kdybych neměl tak špatný zážitek z mistrovství světa v Peru, tak bych si tuhle výhru určitě neužíval tak, jak si ji teď užívám. Ono to možná není úplně znát, protože jsem z toho ještě trochu zaskočený, ale to teprve přijde. Pocity jsou to neskutečné!“ řekl mladý sympaťák.
První český juniorský mistr Evropy v dálce
Český reprezentant nakonec dálkařský sektor opanoval s dvaceticentimetrovým náskokem na své pronásledovatele. Stříbrný Ital Daniele Leonardo Inzoli i bronzový Srb Luka Boškovič zaznamenali shodně 769 centimetrů a o jejich umístění rozhodoval druhý nejdelší pokus.
Meindlschmid je prvním českým dálkařem, který získal titul na juniorském mistrovství Evropy. Mezi juniorkami se to povedlo Jarmile Nygrýnové v roce 1970 a Denise Ščerbové před 21 lety.
Zajímá vás sportovní dění ve Zlínském kraji? Více článků najdete na našem webu.