Děti zbystřete! O prázdninách můžete zdarma do krajského muzea i galerie

Děti mohou o prázdninách zdarma do krajského muzea i galerie. Foto: web Zlínský kraj
ZLÍNSKÝ KRAJ – Zlínský kraj ve spolupráci s Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy v letošním roce opět přichází se speciální letní akcí pro děti a mládež Zlínský kraj dětem na prázdniny. Cílem kampaně je stejně jako v minulém roce podpořit návštěvnost v příspěvkových organizacích Zlínského kraje po rozvolnění koronavirových opatření.

V letošním roce se do projektu Zlínský kraj dětem opět zapojily dvě instituce zřizované Zlínským krajem: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně a Krajská galerie výtvarného umění. Princip speciální letní akce je zcela jednoduchý. V průběhu letních prázdnin mají děti a mládež do 18 let vstupné do krajských expozic zdarma! Rodiče s dětmi nebo studenti se mohou podívat do stálých expozic i krátkodobých výstav v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně, v Muzeu luhačovického Zálesí v Luhačovicích a v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně. Akce se koná od 1. července do 31. srpna 2021.

Jedná se o vstřícné gesto rodičům, které ztráty způsobené koronavirovou krizí hodně zasáhly, a zvažují dnes každou vydanou korunu, i další z akcí na podporu cestovního ruchu v našem kraji. Jsme rádi, že můžeme opět veřejnosti nabídnout pěkné zážitky z návštěvy stálých expozic i krátkodobých výstav na půdě muzea a galerie“, vysvětluje Zuzana Vojtová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.  

Rádi bychom navázali na loňskou aktivitu a v průběhu letních prázdnin, kdy rodiče plánují pestrý program pro své děti, je pozvali také k nám do muzea“, dodává Pavel Hrubec, ředitel Muzea jihovýchodní Moravy. „Uvědomujeme si, že koronavirová krize mnoho rodin zasáhla a chceme jim nulovým dětským vstupným umožnit návštěvu řady atraktivních výstav a expozic našeho muzea. Mimo objekty Zlína a Luhačovic, zahrnuté do speciální letní akce Zlínský kraj dětem na prázdniny, bych rád veřejnost pozval také na hrad Malenovice, kde budou jednou z nejbližších akcí speciální Noční prohlídky pořádané ve dnech 17. července a 14. srpna. Hrad Malenovice je také zapojen do dětské soutěže České televize Déčko Zastav nečas.“

Děti a studenti mohou být na recepcích a pokladnách objektů zapojených do speciální letní akce Zlínský kraj dětem na prázdniny požádáni o předložení dokladu potvrzujícího věk držitele. Dětem jsou zdarma přístupné stálé expozice i krátkodobé výstavy. Tato speciální akce se nevztahuje na komentované prohlídky zlínského mrakodrapu a Baťův výtah, návštěvu hradu Malenovice, workshopy, tvořivé dílny nebo speciální doprovodné akce.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x