Dívka chtěla spáchat sebevraždu. Svěřila se kamarádce, se kterou komunikovala přes internet

Ilustrační foto
KROMĚŘÍŽ – Duchapřítomnost kamarádky a rychlá práce policistů pomohly zachránit život mladé dívky, která chtěla spáchat sebevraždu. Se svým úmyslem se svěřila kamarádce z Kroměříže, se kterou komunikovala prostřednictvím sociální sítě.

Koncem loňského roku se na sociální síti seznámily dvě dívky školního věku. Při písemném kontaktu či on-line hovorech používaly pouze křestní jména a přezdívky. Časem se jedna z nich svěřila té druhé, že ji trápí závažné rodinné problémy.

Začátkem minulého týdne vše vyvrcholilo a nešťastná dívka se rozhodla vyřešit svůj problém sebevraždou. Tento úmysl sdělila i své kamarádce z Kroměříže,“ popsala případ policejní mluvčí Simona Kyšnerová z oddělení tisku a prevence krajské policie.

Ta prohlášení kamarádky, o které věděla pouze to, že žije někde v okolí Prahy, nebrala na lehkou váhu a pověděla o tom školní psycholožce. S žádostí o pomoc se pak obě obrátily na kroměřížské policisty.

Protože šlo o život a neznali jsme přesnou totožnost ohrožené dívky, museli jsme jednat rychle. Do zachraňující akce se postupně zapojili nejen policisté základních útvarů, ale i operační důstojníci ze Zlína a Prahy a rovněž zlínští krajští vyjednávači, kteří oslovili své pražské kolegy a další celostátní útvary,“ vysvětlila Kyšnerová.

Cestou mezinárodní spolupráce se policistům následně podařilo zjistit identifikační údaje k IP adrese počítače dívky. Mezitím se kamarádky znovu zkontaktovaly.

Cílem komunikace bylo zjistit bližší informace k její totožnosti a stavu. Ta mimo jiné uvedla i to, že předchozí večer spolykala větší množství různých léků,“ pokračovala Simona Kyšnerová.

Na základě zjištění IP adresy a místa bydliště se do bytu ohrožené dívky vydaly místní policejní hlídky.

Naštěstí byla doma. Policistům o svých sebevražedných úmyslech hned pověděla,“ dodala Simona Kyšnerová.

Dívka následně skončila v péči lékařů.

--> --> --> --> -->