Do škol míří další antigenní testy

S rozvozem antigenních testů do škol pomáhají hasiči. Foto: Jiří Balát
ZLÍNSKÝ KRAJ – V úterý 24. srpna dorazilo do Zlínského kraje ze skladu státních hmotných rezerv téměř 240 tisíc antigenních testů. Ty se budou v těchto dnech distribuovat do jednotlivých škol.

Antigenní testy jsou určeny k testování dětí v přípravných třídách základních škol, přípravných stupních základních škol speciálních, dále žáků základních a středních škol a také konzervatoří v denní formě vzdělávání. Za pomoci hasičů budou testy rozvezeny do celkem 324 školských zařízení ve Zlínském kraji.

Screeningové testování nám umožní zhodnotit situaci ve školách po návratu dětí z prázdnin. Jsem ráda, že ministerstvo zdravotnictví přislíbilo, že na základě výsledků testování navrhne další strategii opatření ve školách. Věřím, že i přes toto omezení se žáci i pedagogové do školy těší a doufám, že letošní školní rok bude ve srovnání s tím minulým méně náročný pro nás všechny,“ řekla radní Zuzana Fišerová zodpovědná za oblast školství.

Antigenní testy si z distribučního místa v jednotlivých 13 obcích s rozšířenou působností vyzvednou do 27. srpna zástupci jednotlivých škol.

--> --> --> --> -->