Do Valašského Meziříčí se vrací MHD zdarma. Od neděle budou po městě jezdit autobusy na stlačený zemní plyn

Foto: Město Valašské Meziříčí
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Už v neděli 12. června budou poprvé brázdit ulice Valašského Meziříčí, jeho místních částí a přilehlých obcí Poličná a Krhová moderní ekologické autobusy. Pro cestující bude jízda MHD opět zdarma.

S novým dopravcem a autobusy se do Valašského Meziříčí po vynucené pauze způsobené evropskou legislativou vrací také MHD zdarma pro všechny cestující.

Z dřívějších zkušeností víme, že po zavedení tohoto režimu došlo k nárůstu počtu cestujících o 60 procent. Osobně věřím, že moderní klimatizované autobusy budou lidmi využívány ještě hojněji a brzy překonáme hranici milionu přepravených cestujících za rok,“ neskrýval spokojenost s novým vozovým parkem starosta Robert Stržínek.

Autobusy v barvách Valašského Meziříčí začnou vozit první cestující už tuto neděli 12. června. „Jejich podoba vychází z městského design manuálu, který zpracovalo studio Najbrt. Lidé si je tak rozhodně nespletou. Zajímavostí je, že v červeném provedení přijely autobusy už z Francie, kde také na míru vyrobili jejich sedačky inspirované naším logem. Finální polep pak dostaly až v České republice,“ uvedla místostarostka Yvona Wojaczková.

Se společností TQM uzavřela radnice desetiletou smlouvu na provozování MHD ve Valašském Meziříčí a přilehlých obcích Poličná a Krhová. Město počítá s ročními náklady ve výši 21,3 milionu korun s tím, že částkou bezmála 4,2 milionu se na provozu budou podílet zmíněné obce.

Autobusová flotila ve Valašském Meziříčí bude jezdit na stlačený zemní plyn a měla by splňovat všechny požadavky moderní hromadné dopravy. „Všechny nasazené autobusy IVECO BUS Urbanway jsou nové, klimatizované, nízkopodlažní, bezbariérové a jsou vybaveny různými technologiemi, například LCD panely, sčítacími rámy, teplotními čidly nebo kamerovým systémem se záznamem,“ přiblížil ředitel osobní autobusové dopravy TQM Stanislav Brožek.

Aktuální podoba jízdních řádů by měla zůstat prakticky stejná jako doposud. „Drobná změna čeká cestující na lince číslo 5, která bude vyjíždět o minutu později ze stanoviště MHD u náměstí. V případě linky číslo 8 pak nebude MHD zajíždět na autobusové nádraží, ale bude stavět vedle, na zastávce U autobusové stanice v ulici Zašovská,“ dodal Stanislav Brožek.

Nový vozový park tvoří devět standardních „velkých“ třídveřových autobusů s délkou 12 metrů a kapacitou 25 sedících cestujících. Ty doplní jeden speciální minibus o délce 9,5 metru a kapacitě 18 sedících pasažérů, který je určen pro nově vytvořenou okružní linku č. 10.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x