Dodávky a náklaďáky už na vsetínském sídlišti nezaparkují

Foto: Město Vsetín
VSETÍN – Dodávky a nákladní vozy blokující drahocenná parkovací místa obyvatelům vsetínského sídliště už na Sychrově nenajdete. Město v této lokalitě zavedlo nové dopravní značení a pro vozidla nad 2,5 tuny už zde platí zákaz.

Vsetínská radnice vyslyšela podněty obyvatel sídliště Sychrov – v minulých dnech bylo na vjezdech do sídliště ve směru z ulic Sychrov a Šibeňák instalováno zónové dopravní značení zakazující stání vozidlům s vyšší hmotností než 2,5 tuny, a to každý den v době od 17 do 7 hodin ráno.

Přijali jsme několik stížností obyvatel Sychrova, že parkovací místa v sídlišti, jichž je zde nedostatek, zejména v nočních hodinách často blokují dodávky, případně i nákladní vozy, které většinou zabírají i více stání najednou. Po instalaci uvedeného dopravního značení by k těmto případům docházet nemělo,“ uvedl starosta Jiří Růžička s tím, že řidiči mohou vozy nad 2,5 tuny odstavovat na parkovištích pod sídlištěm.

Instalace zónového dopravního značení byla provedena na základě doporučení Komise pro dopravu Rady města Vsetín. „Předcházelo jí jednání s dopravním inspektorátem Policie České republiky, městskou policií a silničním správním úřadem,“ doplnil starosta s tím, že dodržování nového značení budou pravidelně kontrolovat strážníci městské policie. „Za porušení hrozí řidičům pokuta do výše dvou tisíc korun,“ upozornil ředitel městské policie Patrik Pecina.

K další úpravě dopravního značení došlo v minulých dnech také na místních komunikacích v lokalitě Hluboké na Ohradě. Na základě požadavku místních obyvatel tam byla stanovena zóna s maximální povolenou rychlostí 30 kilometrů v hodině.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x