Dvojice podnikatelů prodávala neschválené přívěsné vozíky. Podvedla desítky lidí

Ilustrační foto
UHERSKOHRADIŠŤSKO – Osm let za mřížemi hrozí dvěma podnikatelům, kteří v uplynulých třech letech přestavovali a následně prodávali neschválené vozíky s nástavbou. Zákazníkům způsobili škodu ve výši milion sto tisíc korun.

Pětatřicetiletý muž a pětadvacetiletá žena od roku 2021 podnikali na přestavbách přívěsných vozíků na zakázku. Jednalo se především o nástavby k účelům rychlého občerstvení. Jejich podnikání vzkvétalo, bohužel už ne ke spokojenosti zákazníků.

V momentě pravidelné prohlídky státní technické kontroly majitelé zjistili, že jejich přívěsné vozíky nejsou homologovány a schváleny pro daný druh přestavby. Tedy ani jeden z vozíků neprošel stanicí technické kontroly,“ informoval policejní mluvčí Radomír Šiška.

Trestní oznámení se kupila. Pár tímto způsobem podvedl desítky zákazníků a způsobil škodu za více než milion sto tisíc korun. Oběma podnikatelům nyní hrozí za trestný čin podvod až osm let za mřížemi.

Je možné, že podvedených osob je více, proto policie vyzývá ty, kteří se také stali obětí zmíněného podvodu, aby se obrátili na uherskohradišťské kriminalisty na telefonním čísle 974 678 350,“ doplnil policejní mluvčí.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x