Eduard Bláha: luhačovické lázně už jsou zase v kondici

Eduard Bláha, generální ředitel Lázní Luhačovice a.s. Foto: Zlin.cz
LUHAČOVICE - Když teď vyrazíte do luhačovických lázní a strávíte tu pár hodin, víkend anebo několik týdnů coby klienti, prakticky nepoznáte, jak tvrdě sem opakovaně dopadaly restrikce plynoucí z epidemie covidu. Současný pohled je vlastně klasický, lidí plno. To určitě těší i generálního ředitele Lázní Luhačovice a.s. Eduarda Bláhu. Zkušený manažer ovšem moc dobře ví, jak se věci mohou měnit. Pohodu, která tu teď přímo sálá, vnímá ovšem velmi rád.

Copak je nového, vážený pane generální řediteli?

Nu, například mi k loňské padesátce nedávno zase přibyl jeden rok. Jinak vlastně věci staronové a pro mne velmi potěšující. Mrkněte se sám: lázně jsou v kondici jako před covidem a tepou plným životem.

Což potěší každého, dají se nějak srovnávat poslední roky poznamenané covidem?

Přesná čísla ještě nemáme, určitě se to letos promítne, zřejmě nedosáhneme výsledků z let 2019 a 2020, na to jsme měli letos v první polovině roku příliš dlouho omezené kapacity z jasných důvodů. Ale léto je velmi dobré, snad to tak půjde i dál. Těší nás velký zájem lidí od nás, poněkud slabší je to v léčbě dětských pacientů.

Velkou výzvou je generální rekonstrukce Jurkovičova Vodoléčebného pavilonu. Jak jste daleko?

Práce jedou podle harmonogramu, museli jsme začít, nemůžeme si dovolit přijít o dotační titul. Na hodnocení je samozřejmě čas, ještě téměř rok a půl by se mělo stavět. Po dokončení půjde o jednu z dominant lázní, kterou teď lidé znají jen minimálně.

Vy nejste jen generální ředitel lázní, ale také jejich ctitel, to se možná tolik neví. Co tu vlastně máte nejraději?

Těžká otázka, jestli dovolíte, odpovím maličko jinak. Tedy kdy to tu mám nejraději. Úžasně mne umějí nadchnout časná rána, kdy se třeba na kolonádě den teprve rozbíhá. Lázně se probouzejí, v parku se objevují ranní běžci, je to přímo posvátný klid.

Léčebné lázně Jáchymov, kde také působíte, a které jsou silně provázány právě s Lázněmi Luhačovice a.s., už patří arabským investorům. Objevují se „zaručené“ zprávy o tom, že je to jen předkrm a časem se budou dít věci i tady…

Prodej akcií Jáchymova se připravoval delší dobu. Teď došlo k realizaci. Mohu vám s klidným svědomím říct, že se Lázně Luhačovice nikdy prodávat nebudou, mají obrovský potenciál a my jej budeme rádi rozvíjet.

Ještě jednu věc, jste znám jako vášnivý cyklista. Platí to pořád?

Nepochybně. Vyzkoušel jsem si jako spousta kamarádů jednu etapu Tour de France u nás se startem a cílem v Praze, bylo to úžasné, jak se myšlenka exportu kousku legendárního závodu chytla. Absolvoval jsem i závod Praha – Karlovy Vary s dojezdem na červený koberec při Mezinárodním filmovém festivalu. A teď budu mít dovolenou. Žena se těší na jógu a já…hádejte na co.

No na bicykl, jsem si jist.

Trefa do černého.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x